شناسه خبر:56988
1401/4/4 08:52:33
مدیرکل دفتر فنی مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد؛

استفاده از دانش‌بنیان‌ها در به‌روزرسانی زیرساخت‌های نگهداری گندم

سپهرغرب، گروه کشاورزی: مدیرکل دفتر فنی مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران از تجهیز زیرساخت‌های فنی مورد نیاز به‌منظور ذخیره‌سازی گندم‌هایی که در سال جاری زراعی به‌صورت تضمینی خریداری می‌شوند، خبر داد.

احمدعلی عبدلی از تجهیز زیرساخت‌های فنی مورد نیاز به‌منظور ذخیره‌سازی گندم‌هایی که در سال جاری زراعی به‌صورت تضمینی خریداری می‌شوند، خبر داد و گفت: علاوه بر این، تجهیزات نگهداری سایر کالاهای اساسی نیز آماده شده و ظرفیت‌های خوبی برای ذخیره‌سازی این کالاها فراهم شده است.

وی با اعلام اینکه این شرکت درصدد است تا از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای تأمین کالاهای اساسی استفاده کند، افزود: به این منظور، ارتباط و تعامل خود را با دانشگاه‌های معتبر کشور آغاز کرده‌ایم تا از دانش روز و توان علمی آن‌ها در به‌روزرسانی زیرساخت‌های نگهداری گندم که از حساسیت ویژه‌ای برخوردارند، استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر فنی مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به وجود ظرفیت ذخیره‌سازی بیش از 21 میلیون تن سیلو و انبار برای نگهداری گندم و سایر کالاهای اساسی، اظهار کرد: برای ارتقای سطح بهره‌وری، طرح‌های پژوهشی متعدد و متنوعی را پیش‌بینی کرده‌ایم که در نظر داریم آن‌ها را با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان اجرایی کنیم.

عبدلی در مورد عناوین طرح‌های پژوهشی شرکت بازرگانی دولتی ایران، توضیح داد: استفاده از فناوری‌های جدید و مدیریت برخط موجودی گندم، تعیین سیاست‌های راهبردی با تکیه بر مدیریت دانش، هوشمندسازی فرآیندهای کسب و کار، ایجاد یکپارچگی آمار و اطلاعات در سیستم‌ها، کاهش کسری سالیانه در مراکز ذخیره گندم، کاهش هزینه‌های سالانه انبارگردانی و مدیریت افزایش کیفیت، ازجمله سرفصل‌هایی است که درصدد اجرای آن‌ها هستیم.

 

شناسه خبر 56988