شناسه خبر:57389
1401/4/13 14:38:58

منابع رسانه‌ای، از حمله سایبری گسترده امروز علیه سامانه‌ مترو تل‌‌آویو خبر دادند.

منابع رسانه‌ای، روز دوشنبه، 4 ژوئیه از حمله سایبری گسترده علیه سیستم عامل‌ها، مانیتورهای کنترلی و سرورهای متروی تل آویو خبر دادند.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز»، با انتشار خبری فوری از حمله سایبری گسترده از خاک عراق با هدف قرار دادن سیستم عامل‌ها، مانتیورهای کنترلی و سرورهای متروی تل‌آویو گزارش داد.

لحظاتی پس از انتشار این خبر، برخی منابع اعلام کردند که اساسا متروی تل‌آویو هنوز راه‌اندازی نشده است و به نظر می‌رسد که حمله سایبری صورت گرفته، علیه یک شرکت اسرائیلی مسئول پروژه ساخت قطارهای سبک شهری و مترو بوده که داخل تل‌آویو کار می‌کند.

این چندمین بار است که وبگاه‌ها و سرورهای حکومتی رژیم صهیونیستی از مبدأ عراق هدف حمله سایبری قرار می‌گیرند. آخرین حمله صورت گرفته از این دست به اواخر خردادماه گذشته باز می‌گردد که طی آن، گروه «Sharpboys» سایت‌های گردشگری رژیم صهیونیستی حاوی اطلاعات و کارت‌های اعتباری 200 نفر را مورد حمله سایبری از نوع «malwar» (حمله بدافزاری) قرار داد.

اردیبهشت‌ماه گذشته نیز، تیم سایبری موسوم به «الطاهره» عراق با شعار «یالثارات ابومهدی المهندس» حمله گسترده‌ای به زیرساخت‌های بخش حمل‌و‌نقل رژیم صهیونیستی انجام داد و بزرگ‌ترین شرکت ترابری رژیم صهیونیستی را از کار انداخت.

پیش از آن، در فروردین‌‌ماه نیز، هکرهای عراقی در دو روز متوالی، وب‌سایت و سرورهای فرودگاه بن‌گوریون در تل‌آویو، وبگاه بانک «اسرائیل» را از دسترس خارج کردند و گروه موسوم به «الطاهره» ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت حمله سایبری به پایگاه‌های و سرورهای رژیم صهیونیستی اعلام کرد که پایگاه اطلاع‌رسانی کانال 9 تلویزیون رژیم صهیونیستی را نیز هدف حمله سایبری قرار داده است.

صابرین نیوز، در همان روز گزارش داد بود که این حمله سایبری از خاک عراق و در ساعت 1:20 بامداد یعنی در همان ساعتی که در تاریخ 13 دی‌ماه 1398، سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به شهادت رسیدند، صورت گرفته است.


منبع: خبرگزاری فارس

شناسه خبر 57389