شناسه خبر:58678
1401/5/20 09:58:58
معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کشور:

هدف مشترک دستگاه‌های نظارتی و اجرایی تسریع در تحرک و توسعه کشور است

معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کشور گفت: هدف مشترک دستگاه‌های نظارتی و اجرایی تسریع در تحرک و توسعه ایران اسلامی است که برای دستیابی به این مهم باید زبان مشترک داشته باشیم.

مصطفی علی‌اصغرپور روز چهارشنبه در کارگروه سامان‌دهی مبادلات مرزی استان کردستان اظهار کرد: سازمان بازرسی در امور اجرایی نمی‌تواند دخالت کند، بنابراین همواره همراه دستگاه‌های اجرایی برای بهبود کارها است.

وی اضافه کرد: با توجه به مرزی بودن کردستان در ارتباط با مشکلات پیش روی این استان، نباید جزیره‌ای عمل کرد؛ بلکه باید به موضوعات نگاه ملی داشت.

معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کشور افزود: در این جلسه موضوعات و چالش‌های مختلفی در ارتباط با کارت‌های بازرگانی، بازارچه‌های مرزی و طرح سامان‌دهی مرز باشماق و سامانه جامع تجارت و گمرک مطرح شد.

علی‌اصغرپور ادامه داد: زمانی که دستگاه‌های اجرایی به سازمان بازرسی به‌عنوان فرصت نه تهدید نگاه کنند و نهایت استفاده را از همکاری این سازمان ببرند، مسائل هم با سرعت بیشتری مرتفع خواهد شد.

وی یادآور شد: یکی از دغدغه‌های رئیس سازمان بازرسی بهبود عملکرد سامانه جامع تجارت و گمرک بوده و رفع مشکلات این سامانه درحال پیگیری است.

 

شناسه خبر 58678