شناسه خبر:58952
1401/5/27 09:39:25

سپهرغرب، گروه مشکات: سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور هفدهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور را با حمایت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌کند.

سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور هفدهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور را با حمایت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در دو بخش دانش‌آموزان دختر و پسر از 24 الی 30 مرداد در مشهد مقدس برگزار می‌کند.

برگزاری این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و عمل به آن و همچنین تربیت قرآنی و رعایت سبک زندگی اسلامی در مشهد مقدس آغاز شده است.

این دوره از مسابقات در دو بخش آوایی و پژوهشی با حضور حدود 274 دانش‌آموز برگزیده دختر سراسر کشور از 24 مردادماه تا 26 مرداد به میزبانی استان خراسان رضوی برگزار می‌شود. مسابقات دانش‌آموزان با نیازهای ویژه پسر نیز از 27 لغایت 30 مرداد برگزار خواهد شد.

دانش‌آموزانی که به این مرحله راه یافته‌اند، در مراحل قبلی یعنی در مراحل آموزشگاهی و استانی حدنصاب نمره لازم را کسب کرده و مجوز حضور در مرحله نهایی را پیدا کرده‌اند.

این مسابقات بعد از دو سال برگزاری مجازی، امسال به‌صورت حضوری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حال برگزاری است.

دانش‌آموزان دختر با نیازهای ویژه کشور در رشته‌های حفظ و قرائت قرآن کریم، حفظ مکتوب، صحیفه سجادیه، تفسیر، نهج البلاغه، احکام و انشای نماز به مدت دو روز به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

به منظور داوری مرحله نهایی این دوره از مسابقات از حضور 15 داور برگزیده ملی و بین‌المللی استفاده شده است.

برگزاری مسابقات قرآن و عترت بستر مناسبی را برای رشد و تعالی شخصیت دینی و مذهبی دانش‌آموزان در راستای معارف حیات‌بخش و انسان‌ساز قرآن، عترت و نماز فراهم می‌کند و بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، دستیابی به حیات طیبه از اهداف کلان نظام تعلیم و تربیت تلقی شده است. همچنین طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، هدایت دانش‌آموزان به حیات طیبه در کلیه ابعاد فردی و اجتماعی، از راهبردهای آموزش و پرورش است.

شناسه خبر 58952