شناسه خبر:58998
1401/5/29 09:39:59

سپهرغرب، گروه خبر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه طرح حذف سقف کارانه پزشکان مناطق محروم در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت تصویب شد، گفت: این مصوبه برای ماندگاری بیشتر نیروهای پزشکی و تخصصی است.

«بهرام عین‌الهی» روز پنجشنبه در جریان بازدید از بیمارستان شهید چمران کنگاور در جمع خبرنگاران افزود: نیروهای پزشکی در مناطق محروم هرقدر فعالیت کنند، می‌توانند دریافتی داشته باشند؛ این دریافتی در مناطق محروم فاقد سقف خواهد بود.

وی اظهار کرد: مصوبه روز گذشته هیئت دولت، گام بلندی در جذب نیروهای پزشکی و تخصصی در مناطق محروم است و به تحقق عدالت در سلامت کمک شایان توجهی می‌کند.

وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت به‌زودی جایزه ملی «خدمت ماندگار» را به پزشکان شاخص مناطق محروم اهدا خواهد کرد، این جایزه به پزشکانی تعلق می‌گیرد که عمر خود را در مسیر خدمت در مناطق محروم صرف کرده‌اند و در آینده نزدیک فهرست منتخبان این جایزه ملی اعلام می‌شود.

عین‌اللهی صبح روز پنجشنبه گذشته با استقبال «بهمن امیری‌مقدم» استاندار، جمعی از نمایندگان، رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی وارد کرمانشاه شد.

سفر به چند شهرستان استان و بازدید از بیمارستان‌های آن‌ها و همچنین نشست با جمعی از نمایندگان و اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه برای بررسی وضعیت بهداشت و درمان استان، از اهداف سفر یک‌روزه وزیر بهداشت به استان کرمانشاه بود.

در این سفر همچنین رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، عین‌اللهی را همراهی کرد.

استان کرمانشاه با دو میلیون نفر جمعیت، دارای 34 شهر و دو هزار و 595 روستا است.

 

شناسه خبر 58998