شناسه خبر:60429
1401/6/31 09:33:54
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان خبر داد:

اجرای طرح «مدد به آبادی» در کمیته امداد همدان

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان از اجرای طرح «مدد به آبادی» در کمیته امداد استان خبر داد.

محمدرسول شیخی‌زاده با اشاره به طرح مدد به آبادی که به ابتکار کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان اجرا می‌شود، گفت: در هرکدام از 16 اداره تابعه امداد استان همدان یک روستا با اولویت مناطق محروم و کم‌برخوردار انتخاب شده و تمامی خانواده‌های موجود در آن روستا با همکاری شورای اسلامی و دهیاری روستا با کمیته امداد، مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی ابراز کرد: پس از بررسی و آنالیز دقیق وضعیت اقتصادی و معیشتی کل خانوار روستایی منتخب، خانواده‌ها به سه گروه تقسیم‌بندی می‌شوند؛ خانواده‌های دارای تمکن مالی و غیر نیازمند، خانواده‌های نیازمند که تحت حمایت هیچ سازمان حمایتی نیستند و خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان ادامه داد: در اجرای این طرح کل خانواده‌های نیازمند غیر تحت حمایت روستا با تشکیل پرونده حمایتی و یا پرداخت تسهیلات اشتغال مورد حمایت قرار خواهند گرفت و کلیه نیازهای خانواده‌های تحت حمایت امداد از قبیل اشتغال، فرهنگی، مسکن، حقوقی، حمایتی، درمان و اکرام تا پایان سال با هم‌افزایی و هماهنگی همه حوزه‌های ستادی و شهرستان‌ها تأمین و با این طرح گامی مهم در توانمندسازی پایدار خانواده‌های روستایی برداشته خواهد شد.

شناسه خبر 60429