شناسه خبر:60439
1401/6/31 09:53:05

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروآباد گفت: عصر روز سه‌شنبه بخش وسیعی از جنگل‌های روستای ماضی‌بن این شهرستان دچار حریق شد که بعد از هشت ساعت توسط نیروهای منابع طبیعی و مردم مهار شد.

مسلم مرادی روز چهارشنبه اظهار کرد: روز گذشته به محض اطلاع از وقوع حریق در اراضی جنگلی روستای ماضی‌بن، نیروهای منابع طبیعی با هماهنگی ستاد مدیریت بحران سروآباد و استان، به منطقه اعزام شدند.
وی با بیان اینکه سطح آتش‌سوزی وسیع و حریق شدید بود، افزود: با کمک نیروهای مردمی از روستاهای اطراف و با حضور فرماندار سروآباد و فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی، حریق مهار شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد به آتش‌سوزی چند روز پیش در همین روستا اشاره کرد و یادآور شد: دلیل این دو مورد آتش‌سوزی هنوز مشخص نیست و کارشناسان در حال بررسی موضوع هستند.
مرادی با اشاره به وقوع بیش از 20 فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های سروآباد در سال جاری اضافه کرد: با توجه به اینکه برخی کشاورزان پسماند محصولات را آتش می‌ زنند، باید مراقب باشند باعث ایجاد آتش سوزی در سطح مراتع و جنگل‌ها نشود.
وی از مردم خواست ضمن مشارکت فعال در امر حفاظت از منابع طبیعی به عنوان امانتی برای آیندگان، گزارش تخریب، تصرف، قطع درختان جنگلی و آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی را به سامانه‌های تلفنی 139 و 1504 اطلاع دهند.

شناسه خبر 60439