شناسه خبر:60835
1401/7/12 09:21:19
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه خبر داد:

جمع‌آوری 6.9 میلیارد تومان کمک‌ شور عاطفه‌ها در کرمانشاه

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری مراسم جشن عاطفه‌ها، از جمع‌آوری 6 میلیارد و 900 میلیون تومان کمک‌های مربوط به شور عاطفه‌ها در کرمانشاه خبر داد.

پیمان ترکمانه با اشاره به اینکه احیای سنت‌های حسنه اسلامی ازجمله تکالیف مهم کمیته امداد امام خمینی (ره) است، اظهار کرد: اکرام ایتام، جمع‌آوری صدقات و زکات از مهم‌ترین سنت‌های حسنه اسلامی بوده که کمک‌های جمع‌آوری شده در محل نیت خیرین با هدف گره‌گشایی از مشکلات نیازمندان صرف می‌شود.
وی افزود: با بازگشایی مدارس در راستای همکاری دوستانه مردم استان کرمانشاه و برای تهیه لوازم‌التحریر دانش‌آموزان مراسم جشن عاطفه‌ها برگزار می‌شود و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مراسم جشن عاطفه‌ها در صبح روز دوشنبه یازدهم مهرماه در یکی از مدارس منتخب برگزار شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه با اشاره به آغاز مراسم جشن عاطفه‌ها و هم‌زمان شدن آن با ایام پایانی ماه صفر، تصریح کرد: به‌دلیل تقارن پیش‌آمده امسال این مراسم با عنوان شور عاطفه‌ها و با راه‌اندازی پویش تأمین تحصیلی دانش‌آموزان در استان کرمانشاه آغاز به کار کرد.
ترکمانه با تأکید بر ادامه مراسم جشن عاطفه‌ها در استان کرمانشاه، بیان کرد: این مراسم از پانزدهم مردادماه به‌عنوان شور عاطفه‌ها در 110 پایگاه‌ سیار و ثابت آغاز شده و تا پانزدهم مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
وی یادآور شد: با شروع مراسم شور عاطفه‌ها تا هفته‌های گذشته میزان 44 میلیارد و 200 میلیون ریال جمع‌آوری شده که با کمک‌های دریافت‌شده از اعتبارات دولتی برنامه داریم که دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید بدون دغدغه به تحصیل بپردازند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه به برگزاری مراسم شور عاطفه‌ها در مدارس استان اشاره کرد و ادامه داد: با همکاری آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه مراسم شور عاطفه‌ها در هفته نخست مهرماه برگزار شد و علاوه‌بر برپایی مراسم در مدارس، دفاتر کمیته امداد و 150 مرکز نیکوکاری در استان آمادگی دریافت کمک‌های مردمی را دارند.

شناسه خبر 60835