شناسه خبر:63190
1401/9/9 09:21:42

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان خنداب گفت: پیچ «قزل‌قلعه» در کیلومتر 6 جاده خنداب- ملایر که یکی از نقاط حادثه‌خیز این جاده بود، اصلاح و ایمن‌سازی شد.

«حمزه شاه‌حسینی» روز سه‌شنبه افزود: این نقطه حادثه‌خیز در راستای ارتقای ایمنی در جاده‌های مواصلاتی استان مرکزی با اعتباری بالغ‌بر هفت میلیارد ریال در قالب یک طرح امانی ایمن‌سازی شد.
وی ادامه داد: قوس قزل‌قلعه جاده خنداب- ملایر به‌دلیل عرض کم جاده، پیچ تند و خطرناک مستعد حوادث ترافیکی و تصادفات جاده‌ای بسیاری بود که با تلاش و پیگیری‌های انجام‌شده پیش از آغاز فصل سرما ایمن‌سازی شد.
رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان خنداب خاطرنشان کرد: در راستای اصلاح این قوس، 450 متر عملیات تعریض شامل زیرسازی و آسفالت گرم به عرض سه متر انجام شد.
شاه‌حسینی گفت: انجام 400 متر مکعب ترانشه‌برداری، نصب تابلوهای مسیرنما، یک کیلومتر شانه‌سازی، پاک‌سازی حریم راه و خط‌کشی از دیگر اقدامات اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان خنداب برای کاهش تصادفات در این جاده‌ بوده‌ است.
خنداب با جمعیت 58 هزار و 262 نفر از شهرستان‌های 12 گانه استان مرکزی و محور خنداب- ملایر راه ارتباطی این شهرستان با استان همدان است.

شناسه خبر 63190