شناسه خبر:63350
1401/9/14 08:51:21

سپهرغرب، گروه خبر: استاندار همدان در جلسه بررسی طرح تفصیلی شهر جدید حوراء گفت: اجرای شهر جدید، فرصت خوبی برای توسعه همدان در ابعاد مختلف است.

علیرضا قاسمی‌فرزاد در جلسه بررسی طرح تفصیلی شهر جدید حوراء اظهار کرد: اجرای شهر جدید، فرصت خوبی برای توسعه همدان در ابعاد مختلف است.
وی با بیان اینکه دنبال این هستیم علاوه بر گسترش و توسعه شهر همدان، فکری اساسی برای سرریز جمعیت در آینده انجام شود گفت: در سال‌های گذشته، مطالعاتی در راستای اجرای شهری جدید اجرا شده که بعدا «حوراء» نامگذاری شده است، در این راستا، پیشنهاد شد تا اسمی متناسب با فضای شهری همدان انتخاب شود.
استاندار همدان گفت: مساحت کلی اراضی این شهر جدید، یک‌هزار و 200 هکتار است که 900 هکتار از آن منابع ملی است که در حال تعیین تکلیف است.‌
وی افزود: رویکرد ما در شهر جدید، پیشرفت، توسعه و عمران شهری، با پیاده کردن سبک و معماری ایرانی اسلامی است.
قاسمی‌فرزاد افزود: شهر جدید با افق 50 و 100 سال آینده، طراحی و اجرا خواهد شد تا مشکلاتی را که اکنون شهر همدان با آن درگیر است، نداشته باشد.
وی ادامه داد: شهر جدید، به گونه‌ای طراحی شده که اقشار مختلف بتوانند در آن به راحتی زندگی کنند.
استاندار همدان گفت: با توجه برنامه دولت سیزدهم و اهتمام آن به اجرای طرح نهضت ملی مسکن، باید بتوانیم 100 هزار واحد مسکونی به متقاضیان تحویل بدهیم.
وی با اشاره به اینکه تاکنون، در 30 شهر استان مشکلی در زمینه تامین زمین نداریم گفت: مشکل تامین زمین در شهر ملایر، برای طرح نهضت ملی مسکن در شرف حل است.
قاسمی‌فرزاد گفت: توجه به وضعیت زمین‌های همدان، تامین زمین در شهر همدان برای طرح نهضت ملی مسکن در دست پیگیری است.
وی افزود: در راستای پیش‌بینیِ اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید، قطعات 200 متری به متقاضیان واگذار خواهد شد تا با تسهیلات در نظر گرفته شده بتوانند آن را بسازند.
قاسمی‌فرزاد گفت: شهر جدید برای جمعیت بین 100 تا 120 هزار نفر انجام و اجرا خواهد شد.

شناسه خبر 63350