شناسه خبر:67372
1401/12/27 10:11:54

سپهرغرب، گروه خبر: معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: سه مورد موافقت اصولی ایجاد طرح‌های گردشگری با سرمایه‌گذاری ١١٥ میلیارد تومان در استان صادر شد.

آرمان وطن‌دوست در جلسه کمیته‌فنی گردشگری و سرمایه‌گذاری استان اظهار کرد: در این جلسه با ارزیابی و بررسی ١٠ طرح گردشگری از تمام شهرستان‌های استان توسط کارشناسان و اعضای کمیته‌فنی، سه مورد در شهرستان‌های سنندج و کامیاران برای اخذ موافقت اصولی مورد تایید قرار گرفت.
وی حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها را بالغ بر ١١٥ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این پروژه‌ها در قالب مجتمع گردشگری، سفره‌خانه سنتی و واحد پذیرایی اجرا می‌شوند که با به بهره‌برداری رسیدن از آن‌ها برای ٥٠ نفر به‌صورت مستقیم شغل ایجاد می‌شود.
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان یادآور شد: پنج طرح منوط به اخذ استعلام، تکمیل مدارک و بررسی، یک طرح غایب و با یک طرح دیگر نیز مخالفت شد.
وطن‌دوست با اشاره به اینکه کردستان نیازمند توسعه زیرساخت‌های گردشگری است، گفت: امیدواریم با حمایت و همچنین تسریع در پاسخ استعلامات سایر دستگاه‌های مربوطه، شاهد به سرانجام رسیدن پروژه‌های گردشگری در استان باشیم.

شناسه خبر 67372