شناسه خبر:67378
1401/12/27 10:35:10
مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای کردستان خبر داد؛

آغاز بازگشایی گردنه «تته» پس از 50 روز مسدود بودن

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای کردستان گفت: عملیات بازگشایی گردنه «تته» در منطقه اورامان پس از 50 روز مسدود بودن، توسط نیروهای راهداری آغاز شد.

فرزاد حسنی از آغاز عملیات بازگشایی گردنه تته محور سروآباد نودشه پاوه از امروز خبر داد و اظهار کرد: با توجه به حجم بیش از حد برف و احتمال سقوط بهمن، بازگشایی مسیر در حال انجام است.
وی افزود: بارش برف و کولاک شدید که از دی و بهمن‌ماه امسال در استان کردستان آغاز شد، باعث مسدود شدن گردنه تته محور ارتباطی سروآباد نودشه پاوه در استان کرمانشاه تا این موقع شد.
مدیر کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای کردستان خاطرنشان کرد: در سالیان گذشته ارتفاع برف در این گردنه به 10 متر و امسال نیز به سه متر رسید و باعث مسدودیت و اختلال تردد در طول یک ماه اخیر در این مسیر شد.
حسنی افزود: نیروهای راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای شهرستان سروآباد نیز در طول این مدت به‌صورت شبانه‌روزی در منطقه حضور داشتند و کار برفروبی و ایمن‌سازی مسیر را انجام می‌دادند و به خودروهای گرفتار در مسیر، امدادرسانی می‌کردند اما با توجه به ریزش بهمن دوباره این گردنه مسدود می‌شد و طی 50 روز گذشته این مسیر مسدود بوده است.

شناسه خبر 67378