شناسه خبر:69825
1402/3/16 09:15:18

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان از انجام مطالعه احیای حمام تاریخی «چاله» در محدوده میدان باباطاهر خبر داد.

احسان صباغی اظهار کرد: بازآفرینی ابنیه تاریخی در دستور کار ما است، اما نمی‌خواهیم به کالبد این بناها آسیبی برسد؛ بنابراین باید با الهام از میراث گذشتگان این کار به سرانجام برسد.
وی از اتمام مرمت خانه تاریخی «پوستی‌زاده» تا پایان سال‌ جاری خبر داد و افزود: امسال مرمت و احیای این خانه تاریخی در دستور کار شهرداری همدان قرار گرفت و مرمت آن از اردیبهشت‌ماه آغاز شد.
صباغی با بیان اینکه مرمت بناهای تاریخی براساس اصول معماری سنتی همدان و سبک و سیاق تزئینات معماری آن‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: پس از اتمام مرمت خانه پوستی‌زاده کاربری متناسب با بنا برای آن تعریف و در راستای رونق گردشگری به‌کار گرفته می‌شود.
مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان در ادامه به ایجاد گذر فرهنگی همدان خبر داد و یادآور شد: گذر فرهنگی از میدان آرامگاه بوعلی‌سینا تا میدان باباطاهر را در بر می‌گیرد و با محوریت اجتماعی ایجاد خواهد شد.
وی اضافه کرد: در این‌ گذر خانه‌ها و بناهای تاریخی متعددی وجود دارد که باید در جهت حفظ و نگهداری آن‌ها بکوشیم و در همین راستا مرمت خانه‌های تاریخی این محدوده و احیای حمام چاله در دستور کار قرار دارد.

شناسه خبر 69825