شناسه خبر:69875
1402/3/17 08:39:01

سپهرغرب، گروه خبر: فرماندار شهرستان درگزین با اشاره به آغاز واگذاری ناحیه صنعتی درگزین، گفت: این ناحیه صنعتی آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران بوده و متقاضیان می‌توانند درخواست خود را به سامانه شرکت شهرک‌های صنعتی ارائه دهند.

کمیل خواستان اظهار کرد: تاکنون برای واگذاری زمین در ناحیه صنعتی شهرستان به سرمایه‌گذار 15 مورد درخواست داشته‌ایم که برای تکمیل وجه درخواست خود را داده‌اند و درحال تکمیل وجه هستند.
وی با بیان اینکه ناحیه صنعتی درگزین از سال‌های قبل به‌علت وجود معارضان بلاتکلیف و نیمه کاره باقی مانده بود، افزود: در سال‌ جاری با پیگیری لازم موافقت معارضان این ناحیه صنعتی در روستای رازین و نیز ملاشجرد جلب شده و تنها دو نفر باقی مانده است که با توجه به اینکه موضوع ماده 9 شده بود، با آن‌ها به توافق نرسیدیم و دیگر قانون اجازه نداد در کار ممانعت ایجاد کنند.
خواستان ادامه داد: برای واگذاری زمین در ناحیه صنعتی مبلغ اولیه‌ای که سرمایه‌گذار باید واریز می‌کرد، 50 درصد مبلغ کل زمین بود و علاوه‌بر آن به‌صورت 15 ماهه مابقی مبلغ را نیز باید اقساطی پرداخت می‌کردند که با توافقات و مساعدت‌های انجام‌شده با شرکت شهرک‌های صنعتی، مبلغ 50 درصد کل زمین به 20 درصد تقلیل پیدا کرد و 15 قسط به 30 قسط تبدیل شد.
وی تصریح کرد: با این اقدام سرمایه‌گذاران متقاضی قطعه زمین در ناحیه صنعتی درگزین باید 20 درصد کل مبلغ کل زمین را واریز و اقساط آن را در بازه زمانی 30 ماهه پرداخت کنند و مالک قطعه زمین در این ناحیه صنعتی شوند.
خواستان گفت: 75 هکتار در زمین‌های ولاشجرد، رازین و زمین‌های روستای شاهنجرین برای استقرار ناحیه صنعتی درگزین مشخص شده که تعداد قطعات دیده‌شده برای استقرار در این شهرک 200 قطعه بوده و هر قطعه یک‌هزار تا دو هزار متر است.
وی یادآور شد: نبود ناحیه صنعتی یکی از عمده‌ترین مشکلات به‌منظور جذب سرمایه‌گذار برای این شهرستان نوپا به‌شمار می‌رفت و سرمایه‌گذاران برای تأمین زمین با مشکلات عدیده‌ای مواجه بودند.
خواستان با بیان اینکه راه‌اندازی و استقرار ناحیه صنعتی برای توسعه اقتصادی شهرستان نوپای درگزین ضرورت داشت که به همین واسطه با پیگیری‌ها و مکاتبات لازم هماهنگی‌های مورد نیاز با شرکت شهرک‌های صنعتی انجام گرفت و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز برای این موضوع مهم پای کار آمد و این امر محقق شد، افزود: درصورتی‌که همه صنایع به‌طور کامل در داخل این ناحیه مستقر شوند و ظرفیت آن تکمیل شود، این ناحیه صنعتی برای پنج هزار نفر از جوانان و نیروی کار شهرستان اشتغال به همراه خواهد داشت.
فرماندار درگزین با اشاره به اینکه به دنبال جذب سرمایه‌گذار برای این ناحیه صنعتی تازه‌تأسیس هستیم، خاطرنشان کرد: در این رابطه تمامی سرمایه‌گذاران حوزه‌های مختلف که توانایی سرمایه‌گذاری در این ناحیه صنعتی را دارند و حتی سرمایه‌گذاران درگزین که در استان‌های دیگر ساکن هستند را برای سرمایه‌گذاری در این ناحیه دعوت کردیم و قرار است برای سرمایه‌گذاری به ناحیه صنعتی این شهرستان نوپا بیایند.

شناسه خبر 69875