شناسه خبر:73432
1402/6/19 09:58:13

سپهرغرب- گروه خبر:رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان سرپل‌ذهاب از بازگشایی راه دسترسی به آبشار پیران برای بازدید گردشگران خبر داد.

نادر رحیمی، بااشاره به مسدود شدن راه دسترسی به آبشار پیران طی چند ماه گذشته، اظهار کرد: بدنبال بارندگی‌های شدید فروردین ماه امسال بخشی از کوه در مسیر آبشار پیران دچار ریزش شد.

وی افزود: پس از ریزش شدید کوه، راه دسترسی به آبشار پیران بسته شد، لذا از گردشگران خواستیم تا زمان بازگشایی برای بازدید از این جاذبه طبیعی نیایند.

رئیس میراث فرهنگی سرپلذهاب تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته، طی چند ماه اخیر مسیر دسترسی به آبشار دوباره بازگشایی شد و گردشگران می‌توانند از آن بازدید کنند.

وی تاکید کرد: در سال 1396 هم پس از زلزله بزرگ 7.3 ریشتری ازگله علاوه بر ریزش کوه و مسدود شدن راه دسترسی به آبشار پیران، تمام زیرساخت‌های این جاذبه طبیعی از بین رفت.

رحیمی خاطرنشان کرد: هرچند راه دسترسی به آبشار بعد از مدتی بازگشایی شد، اما مرمت زیرساخت‌های آن نیاز به اعتبار بالایی داشت، لذا اواخر سال گذشته حدود 3.9 میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافت.

وی تاکید کرد: البته بخشی از این اعتبارات صرف بازگشایی دوباره این مسیر شد، اما با باقی مانده اعتبارات سنگفرش راه دسترسی و نیز آلاچیق‌های آن در حال بازسازی است.

 

شناسه خبر 73432