شناسه خبر:73635
1402/6/26 11:38:58

سپهرغرب، گروه گردشگری: قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاون میراث فرهنگی از عربستان سعودی برای پیوستن به پرونده پیشنهادی ایران برای ثبت ناملموس ضیافت افطاری دعوت کرد.

راکان الطوق، دستیار ویژه وزیر فرهنگ عربستان سعودی و احمد بن عبدالعزیز البلیهد، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در عربستان با علی دارابی، قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دیدار کردند. بنا بر این گزارش، در این دیدار دارابی بر آمادگی ایران برای گسترش فعالیت‌های مشترک فرهنگی، توسعه گردشگری، انجام اقدامات مشترک در حوزه میراث فرهنگی از قبیل تهیه پرونده‌های مشترک ثبت جهانی میراث فرهنگی ناملموس تاکید کرد. دارابی در این ملاقات با اشاره به پرونده پیشنهادی ایران برای ثبت جهانی میراث ناملموس ضیافت افطاری، از عربستان سعودی برای پیوستن به این پرونده دعوت کرد.

وی در این باره اظهارداشت: ضیاف افطار، میراث بسیار ارزشمند و مشترک میان تمامی مسلمانان است که سنتی حسنه از پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمد (ص) است که برای ما مسلمانان به یادگار مانده است.

در این دیدار راکان الطوق نیز بر اهمیت توسعه روابط فرهنگی و گردشگری میان ایران و عربستان تاکید و گفت: زمینه‌های مشترک فراوانی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران و عربستان وجود دارد و پاسداری از میراث ناملموس مشترک مسلمانان از جمله ضیافت افطاری از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین الطوق در این دیدار ضمن تقدیم احترامات کشور عربستان سعودی به ایران و خیر مقدم برای حضور در اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو، از ایران برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ٢٠٢٥، که در جده عربستان برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آورد.

شناسه خبر 73635