شناسه خبر:74237
1402/7/12 09:40:58

در مراسمی به 252 متقاضی ماده چهار قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان کردستان زمین واگذار شد.

جهانگیر الیاسی در مراسم واگذاری زمین به خانواده‌های مشمول قانون جوانی جمعیت که در سالن اجتماعات اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: 252 خانواده کردستانی مشمول قانون جوانی جمعیت، دارای فرزند سوم و بالاتر که فرزند سوم یا چهارم آن‌ها متولد 24 مهرماه 1400 به بعد هستند، واگذار می‌شود.

 

وی همچنین افزود: در بیشتر شهرهای استان کردستان، زمین لازم برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین شده و در مراحل مختلف تأیید در شورای برنامه‌ریزی یا شورای عالی شهرسازی و معماری است که به محض تأیید و ابلاغ مصوبه به متقاضیان تحویل خواهد شد.

 

این مقام مسئول با اشاره به ثبت‌نام 194 هزار نفر در سامانه و تایید نهایی حدود 84 هزار نفر، عنوان کرد: تمامی کسانی که تأیید نهایی شده‌اند به‌طور مطمئن ساماندهی و زمین برای آن‌ها تأمین خواهد شد.

 

الیاسی اضافه کرد: دو هزار و 670 قطعه زمین به مساحت 241 هکتار زمین آماده واگذاری است که در صورت تحقق ظرفیت پذیرش 12 هزار و 924 نفر را خواهد داد.

 

وی در ادامه اعلام کرد: اداره‌کل راه و شهرسازی در کردستان تکلیف بزرگتری به نام نهضت ملی مسکن دارد که باید 78 هزار مسکن را طی چهار ایجاد کنیم که 36 هزار واحد آن را دولت تعهد کرده است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان اظهار کرد: برنامه دولت در نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت را محقق خواهیم کرد.

 

به گفته الیاسی، زمین‌های در شهرهای کردستان بخصوص در سنندج دارای توپوگرافی خشن هستند و این ما را با مشکل مواجه کرده که بنا داریم زمین‌هایی را به شهر سنندج الحاق کنیم.

شناسه خبر 74237