شناسه خبر:76166
1402/9/1 09:30:47
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان:

5 روستای کردستان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، با اشاره بر لزوم پیشرفت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در استان، از اتصال پنج روستای دیگر این استان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

آرام حیدری اظهار کرد: توسعه و پیشرفت زیرساخت‌های ارتباطی در استان کردستان یکی از اهداف مهم این اداره کل می‌باشد که در این راستا با حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با احداث سه سایت جدید پنج روستای شاهیدر از توابع شهرستان مریوان، محمدآباد کریان و گاییدر در شهرستان کامیاران و ککلیک آباد و سرومال در شهرستان سروآباد با 230 خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

 

وی افزود: برای احداث هر سایت جدید به غیر از دسترسی جاده و تأمین برق سایت، حدود 50 میلیارد ریال هزینه و اعتبار نیاز است که این اعتبار توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (طرح USO) فراهم و در اختیار پیمانکاران قرار می‌گیرد.

 

وی با اشاره به وضعیت توپوگرافی منطقه کردستان، عنوان کرد: در برخی از مناطق کوهستانی استان، احداث یک سایت واقعاً مشکل و دشوار است، اما با همت همکاران حوزه ارتباطات در این استان و پیمانکاران مربوطه این اهداف در کمترین زمان به انجام می‌رسد و امیدواریم که با این همت تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان کردستان تا پایان سال جاری به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

شناسه خبر 76166