شناسه خبر:76481
1402/9/8 09:48:47
رئیس سازمان اورژانس کشور در سفر به مهران:

سه هزار دستگاه آمبولانس فرسوده در کشور وجود دارد

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: سه هزار دستگاه آمبولانس فرسوده در سطح کشور وجود دارد که نیازمند نوسازی هستند.

جعفر میعادفر روز سه‌شنبه در همایش رؤسای اورژانس کشور در مرز مهران، اظهار کرد: در ایام اربعین حسینی کارکنان فوریت‌های پزشکی به‌عنوان خط مقدم خدمت‌رسانی حضوری فعال داشتته و شب و روز در راستای ارائه خدمات پیش‌بیمارستانی مطلوب گام برمی‌دارند و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.وی بر مدیریت زمان در رسیدن به سوانح تأکید کرد و افزود: سه هزار دستگاه آمبولانس فرسوده در سطح کشور وجود دارد که برای جایگزینی علاوه بر تأمین بودجه توسط دولت، همکاری خیرین نیز ضروری است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه تا پایان سال بخشی از آمبولانس‌های خریداری شده وارد ناوگان کشور خواهد شد ولی این تعداد کافی نیست، افزود: امروز ضروری‌ترین نیاز ما تغییر در ناوگان اورژانس کشور است که نیازمند حمایت خیرین بوده و امیدواریم در این راستا اقداماتی صورت گیرد.

میعادفر تصریح کرد: تلاش می‌شود تا دهه فجر بالگرد اورژانس هوایی به استان برگردد که این موضوع مستلزم همکاری فرودگاه شهدای ایلام نیز هست.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این همایش به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ایام اربعین حسینی اشاره و تصریح کرد: اعتبار و بودجه خاصی به عنوان ردیف اربعین باید در حوزه‌های بهداشتی و درمانی برای این دانشگاه در نظر گرفته و پیشنهاد می‌کنیم شهرک سلامت در مرز مهران ایجاد شود.

هدایت حیدری‌زاده یادآور شد: باید با تجمیع خدمات در راستای بهبود خدمات و همچنین کاهش هزینه انتقال بیماران گام برداریم که برای این مهم نیازمند حمایت همه‌جانبه وزارت بهداشت و سایر سازمان‌های دخیل در حوزه سلامت هستیم.

وی افزود: آنچه را که ما در حوزه سلامت در اربعین حسینی می‌بینیم تلاش‌های فوریت‌های پزشکی است که در سریع‌ترین زمان ممکن بر بالین حادثه‌دیدگان حاضر می‌شوند و سعی در کاهش آلام آنان دارند که قابل تحسین است.

در این همایش دو روزه رؤسای اورژانس 64 دانشگاه علوم پزشکی کشور دغدغه‌ها و چالش‌های خود را با رئیس سازمان اورژانس کشور در میان گذاشتند.

شناسه خبر 76481