شناسه خبر:76552
1402/9/9 12:47:59

سپهرغرب-گروه ورزشی:خاستگاه «اسب کرد» میدان سوارکاری ندارد

 
 
رئیس هیئت سوارکاری کرمانشاه گفت: درحالی که کرمانشاه خاستگاه اسب کرد محسوب می‌شود، اما ما هنوز یک میدان سوارکاری هم نداریم.

ستار الماسی با اشاره به فقدان یک پیست سوارکاری در کرمانشاه، اظهار کرد: حدود دو دهه پیش یک میدان سوارکاری در کرمانشاه داشتیم که آن را تخریب کردند و جایش یک مجموعه ورزشی ساخته شد.

وی افزود: از آن زمان تاکنون کرمانشاه به‌عنوان خاستگاه اسب کرد که قرار است به ثبت جهانی هم برسد، فاقد یک میدان سوارکاری بوده و وعده‌هایی که مسئولین داده‌اند هم تاکنون به سرانجام نرسیده است.

رئیس هیئت سوارکاری کرمانشاه اضافه کرد: در استان کرمانشاه 45 باشگاه سوارکاری و حدود 10 هزار رأس اسب داریم، اما متأسفانه فضایی برای سوارکاری وجود ندارد که از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی با اشاره به اشتغال‌زایی که این صنعت می‌تواند داشته باشد، ادامه داد: در صنعت اسب 32 عنوان شغلی وجود دارد که می‌تواند زمینه اشتغال‌زایی و خلق ثروت و درآمدزایی خوبی را برای استان ایجاد کند؛ اما تاکنون این امر محقق نشده است.

الماسی تصریح کرد: با توجه به اینکه در کرمانشاه میدان سوارکاری نداریم، بنابراین مسابقه‌ای هم نمی‌توانیم برگزار کنیم و چون مسابقه‌ای هم نیست، مشاغل مرتبط با صنعت اسب نیز در کرمانشاه چندان فعال نیستند.

وی در ادامه از پای کار آمدن یک سرمایه‌گذار برای احداث میدان سوارکاری در کرمانشاه خبر داد و گفت: این سرمایه‌گذار بنا دارد در مساحتی حدود 20 هکتاری در دهکده المپیک کرمانشاه یک میدان سوارکاری احداث کند، اما متأسفانه با وجود دوندگی‌هایی که تاکنون داشته، نتوانسته مجوز احداث میدان سوارکاری را از اداره کل ورزش و جوانان بگیرد.

این مقام مسئول اظهار امیدواری کرد، با کمک این سرمایه‌گذار، کرمانشاه پس از سال‌ها صاحب یک میدان سوارکاری شود.

 

شناسه خبر 76552