شناسه خبر:79340
1402/11/21 10:15:32

شهید ناصر عبداللهی در وصیت‌نامه خود آورده است: مثل همیشه امیدوار باشید، امیدوار به خدا و نصرتش همین که امید به پیروزى مقابل شرق و غرب داشته باشیم، پیروزی‌هاى بعدى نیز حاصل می‌شود‌.

«شهید»، شاهد شهود عرفانی شد و نقش هر چه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

«شهید»، همان ستاره‌ خاک‌نشین همیشه‌ بیدار شب‌های خون و آتش که تا لمس شعله‌های بصیرت و حقیقت در مقتل عشق رزم عاشقانه کرد تا پیوندی ابدی در بزم عارفانه.

عشق در منشور نور هشت هزار ستاره درخشان راه عاشقی، مأوای جاودانگی‌اش را به تصویر کشید تا درس استواری را در دل حادثه بر تارک تاریخ بنشاند.

حالا می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... برگ سبزی تحفه درویش، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

تبرک لحظاتمان با شهید ناصر عبداللهی:

برادران و خواهران غیور و حزب‌اللهى که مشغول نبرد با دشمن دین خدا و یاران خدا هستید، مثل همیشه امیدوار باشید، امیدوار به خدا و نصرتش همین که امید به پیروزى در مقابل شرق و غرب (کسانی که با ما در ستیزند) داشته باشیم، این خود یک پیروزى است و پیروزی‌هاى بعدى نیز در پى همین پیروزى اولیه است و همچنین پیروزى اصلى.

پیروزى نظامى را پیروزى اصلى ندانیم، بلکه پیروزى اصلى همان پیروزى در مقابل امتحانات خداست. اگر کیلومترها به جلو یا عقب برگردیم، باید به نحوه جنگیدن و به انجام وظیفه‌مان نگاه کنیم و ببینیم آیا آن وظیفه دینى که بر گردن ما بود، انجام داده‌ایم یا نه.

اگر انجام داده‌ایم که پیروزیم و اگر غیر این بود، ولو اینکه در ظاهر هر مقدارى هم دشمن را مغلوب کرده باشیم و تپه‌ها و دشت‌ها را به تصرف خود درآوریم، شکست خورده‌ایم. چون کسى که براى خدا مى‌جنگد، پیروزى را در اداى تکلیف الهى مى‌بیند و براى کسب رضایت او مى‌جنگد، حال چه پیروزى نظامى به‌دست بیاورد یا نیاورد. پس پیروزى اصلى همان روسفیدى در پیشگاه خدا و کسب رضایت اوست.

برادرانى که در قسمت‌هاى تخصصى سپاه مشغول هستید، ما باید اول این را در نظر داشته باشیم که کسب تجربه و تخصص و آموزش‌هاى علمى هر قسمت فقط وسیله‌اى است براى رسیدن به هدف اصلى. خداى‌نکرده این‌طور نباشد که چنان سرگرم مسائل تخصصى شویم که رفته‌رفته از مسئله وسیله بودنش منحرف شویم.

لازمه این کار این است که هدف مثل همیشه برایمان مشخص و محور اصلى باشد و براى رسیدن به این هدف مقدس تلاش و کوشش و کم‌خوابى را پیشه کنیم و همچنین مطالعات خود را بیش‌ازپیش ادامه دهیم تا انشاالله سپاه از تجارب و تخصص‌هاى لازمه غنى شود‌.

 

شناسه خبر 79340