شناسه خبر:79706
1402/12/1 13:07:49

وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام تصویب پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی طرح نماد (نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش‌آموزان) از استخدام حدود 1000 مشاور در آزمون استخدامی سال آتی خبر داد.

رضا مراد صحرائی با اشاره به برگزاری جلسه، شورای عالی سامانه جامع مراقبت‌های روانی اجتماعی دانش‌آموزان (نماد) در خصوص برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان اظهار کرد: طرح نماد ائتلافی در درون خود دارد؛ ائتلاف برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه دانش‌آموزان کشور که به معنای انسداد آسیب‌ها از دوران کودکی است.

 

وی ادامه داد: جلسه این ائتلاف روز گذشته تشکیل و پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی نماد تصویب شد؛ سامانه جامعی که وزارت آموزش و پرورش برای غربالگری و آموزش‌های اولیه و مداخلات خرد در حوزه آسیب‌های حوزه دانش‌آموزی طراحی کرده، رونمایی و مورد بحث گذاشته شد.

 

وزیر آموزش و پرورش یکی از افتخارات دولت سیزدهم را تصویب نظام جامع راهنمایی و مشاوره توسط رییس جمهور خواند و عنوان کرد: این موضوع در آغاز کار دولت و پاییز سال 1400 صورت گرفت و پس از آن بود که تعداد مراکز مشاوره از 32 مرکز در سراسر کشور با توسعه امروز به 700 مرکز مشاوره در سراسر کشور افزایش یافته است.

 

صحرائی در ادامه از استخدام حدود 1000 مشاور در آزمون استخدامی سال آینده خبر داد و گفت: سال آینده در آزمون استخدامی مربیان پرورشی و مشاوره، حدود 1000 مشاور برای این مراکز مشاوره(700 مرکز) استخدام می‌شوند. هدف اصلی ما این است که دانش‌آموزان را از جمیع آسیب‌های روانی و اجتماعی دور نگه داریم و با آگاه کردن آنها و خانواده‌هایشان از آسیب‌های متداول در این بازه سنی، آنها را در برابر آسیب‌ها بیمه و مصون کنیم.


منبع: خبرگزاری ایسنا

شناسه خبر 79706