شناسه خبر:80176
1402/12/14 09:56:09

معاون سلامت دامپزشکی استان ایلام گفت: ایلام جزو استان‌های برتر در واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی است.

الهام جم‌زاده با اشاره به انجام عملیات واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی در دام سبک و سنگین، افزود: از ابتدای دی‌ماه سال جاری فاز دوم آن را در سطح استان شروع شده و البته خوشبختانه براساس توانمندسازی بخش خصوصی و روند برون‌سپاری خدمات به این بخش، درصد عظیمی از کار در قالب قراردادهای ماده 88 به همکاران در بخش خصوصی واگذار شده است.

وی گفت: عملیات واکسیناسیون تب برفکی علیه دام سبک و سنگین همچنان در حال انجام است و تاریخ اتمام آن در پایان اسفندماه سال جاری از سوی سازمان به دامپزشکی استان ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس ارزیابی که سازمان به‌صورت دوره‌ای از میزان تحقق عملیات فاز دوم واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی انجام می‌دهد، خوشبختانه استان ایلام پوشش خوبی را از نظر سازمان دامپزشکی و بر اساس ارزیابی داشته است.

معاون دامپزشکی استان ایلام افزود: در ارزیابی که اخیراً از سوی سازمان به ادارات کل ابلاغ شده است، در واکسیناسیون تب برفکی دام سبک در فاز دوم، نزدیک به یک میلیون و 400 هزار رأس دام واکسیناسیون کار شده و درصد تحقق اهداف استان 87.3 درصد بوده و رتبه سوم کشوری را کسب کردیم.

جم‌زاده اظهار کرد: در مورد واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین هم در فاز دوم در ارزیابی صورت گرفته رتبه پنجم با پوشش و واکسیناسیون 19 هزار رأس و 80 درصدی دام‌های هدف کار انجام شده است.

وی گفت: هدف دامپزشکی استان ایلام پوشش 100 درصدی جمعیت دام سبک و سنگین است که تا پایان اسفند محقق می‌شود.

 

شناسه خبر 80176