شناسه خبر:80177
1402/12/14 09:54:23

سپهرغرب، گروه خبر: نایب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه از آماده شدن هتل‌های کرمانشاه برای پذیرایی از مسافران نوروزی خبر داد.

سیروس گل‌عنبر در خصوص آخرین وضعیت هتل‌های کرمانشاه در آستانه تعطیلات نوروز، اظهار کرد: در استان کرمانشاه حدود 22 هتل با ظرفیت 1575 تخت وجود دارد که به مانند سالهای گذشته امسال هم میزبان مسافران نوروزی خواهند بود.

وی افزود: هتل‌های کرمانشاه نوسازی و بهینه سازی امکانات و تجهیزات خود را در دستور کار قرار داده اند تا بتوانند میزبانی شایسته ای را از میهمانان نوروزی داشته باشند.

نائب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه تصریح کرد: هتل‌های کرمانشاه برای ایام نوروز هیچ افزایش قیمتی را در دستور کار ندارند و با توجه به کسادی که در زمستان داشته اند، امیدوارند در نوروز بتوانند پذیرای حجم قابل توجهی از مسافران و میهمانان نوروزی باشند.

وی از افزایش بازرسی و نظارت بر هتل‌های کرمانشاه در آستانه نوروز هم خبر داد و گفت: به این منظور تیم‌های نظارتی با حضور نمایندگانی از دستگاه‌های مختلف همچون میراث فرهنگی، دانشگاه علوم پزشکی و... تا پایان تعطیلات نوروز بر فعالیت هتل‌های استان نظارت خواهند داشت.

گل عنبر در ادامه در خصوص شرایط هتل‌ها و میهمانپذیرهای کرمانشاه در سال جاری هم گفت: متاسفانه هتل‌های کرمانشاه در سال 1402 شرایط چندان مطلوبی را سپری نکردند.

وی یادآور شد: هرچند هتل‌های پنج و چهار ستاره بصورت میانگین بیش از 50 در صد از ظرفیتشان تکمیل بود، اما میهمانپذیرها شرایط چندان مناسبی نداشتند و تنها 20 و نهایتا 30 درصد از ظرفیتشان تکمیل می‌شد.

شناسه خبر 80177