شناسه خبر:80805
1402/12/28 11:45:30

سپهرغرب-گروه خبر:شهردار همدان از تدارک ویژه‌برنامه‌های فرهنگی با محوریت ایام نوروز و ماه مبارک رمضان و معرفی جاذبه‌های گردشگری همدان خبر داد.

سیدمسعود حسینی اظهار کرد: شهرداری همدان امسال با توجه به تقارن عید نوروز و ماه مبارک رمضان و آغاز سفرهای نوروزی، تدابیر لازم را برای ارتقای شادابی و نشاط اجتماعی اندیشیده است.

وی با تأکید بر رویکرد شهرداری همدان در حوزه گردشگری، تصریح کرد: تلاش داریم با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌ها و امکانات از فرصت‌های لازم برای معرفی جاذبه‌های طبیعی، آداب و رسوم، بومی، تاریخی و گردشگری شهر همدان به شهروندان، گردشگران و مسافران بهره بگیریم.

شهردار همدان افزود: برنامه‌های متنوع و ویژه‌ای ازجمله اجرای کارناوال عروسکی و برگزاری نمایش‌های آیینی و سنتی نوروزی و ماه مبارک رمضان در پیاده‌راه بوعلی، اکباتان، کوی خضر، شهرک فرهنگیان، ولیعصر و محلات مختلف شهر همدان در دستور کار قرار دارد.

حسینی با اشاره به ظرفیت‌های تاریخی شهر همدان، اظهار کرد: عید نوروز فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری است که در این راستا تور پیاده و خودرویی همدان‌گردی در اماکن تاریخی و فرهنگی و بازار سنتی شهر همدان برگزار می‌شود.

شهردار همدان از اجرای برنامه‌های متنوع به‌مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: برنامه‌هایی با عنوان جشن رمضان هگمتانه و برنامه آیینی تعزیه و علوی‌خوانی در شب‌های قدر هم‌زمان با شهادت امام علی (ع) در پیاده‌راه اکباتان در مجاورت مسجد جامع شهر اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری جشن ویژه عید نوروز مورد توجه شهرداری همدان است، اظهار کرد: در این راستا جشن‌های مختلفی ازجمله جشن تخم مرغ رنگی نوروز در مجموعه عین‌القضات همدانی، ویژه‌برنامه‌های عید نوروز در فرهنگ‌سراهای مهر، نشاط، ولایت و پرواز و نمایشگاه تولیدات خانگی ویژه این ایام در نگارخانه، نمایشگاه، باباطاهر و مرادبیگ برگزار می‌شود.

حسینی با تأکید بر اطلاع‌رسانی از طریق سامانه 137 در ارائه خدمات بهینه به شهروندان و مسافران، تصریح کرد: راهنمایان گردشگری به‌صورت دوشیفته و 6 ساعت برای پاسخگویی به مسافران و گردشگران در مرکز جامع مدیریت خدمات شهری 137 مستقر هستند.

 

 

شناسه خبر 80805