شناسه خبر:80807
1402/12/28 11:47:42

سپهرغرب-گروه خبر: رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با اعلام خبر آغاز پذیرش تکمیل ظرفیت رشته‌های کارشناسی دانشگاه پیام نور، گفت: از سوی سازمان سنجش بیش از 50 هزار نفر قبولی برای دانشگاه پیام نور درنظر گرفته شده که سهم استان یک‌هزار و 333 نفر است که در مراکز استان مشغول به تحصیل می‌شوند.

علی‌حسین محمدظاهری 27 اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ثبت‌نام از 26 اسفندماه 1402 آغاز شده و تا 14 فروردین‌ماه 1403 ادامه دارد، اظهار کرد: از 15 تا 28 فروردین‌ماه نیز دانشجویان می‌توانند با مراجعه حضوری به مراکز برای تکمیل پرونده و انتخاب واحد، اقدامات لازم را انجام دهند.
 

وی افزود: از طریق فضای مجازی و پیامک به داوطلبان اطلاع‌رسانی شده و آن‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت پیام نور مدارک لازم را بارگذاری کنند؛ البته لازم به ذکر است که آن افرادی که از مهرماه مدارک را بارگذاری کرده‌اند اما به هر دلیلی موفق به ثبت‌نام کامل نشده‌اند، نیاز به بارگذاری مجدد مدارک ندارند.

وی با بیان اینکه همدان با 440 دانشجو در 43 کد رشته محل بیشترین و فامنین با 42 نفر در چهار کد رشته کمترین دانشجو را در حوزه کارشناسی دارند، مطرح کرد: افراد با تحصیل در دانشگاه پیام نور می‌توانند از همان ترم اول درخواست میهمان کرده و در بحث تغییر رشته نیز با گذراندن یک‌ ترم و معدل 12، در رشته‌های مورد علاقه خود تحصیل کنند.

محمدظاهری یادآور شد: درحال حاضر 10 مرکز واحد با 9 هزار و 500 دانشجو در استان همدان مشغول فعالیت هستند که میزان قبولی امسال در دانشگاه پیام نور نسبت به سال گذشته 18 درصد رشد داشته و در این بین بیشترین استقبال از رشته‌های روان‌شناسی، مدیریت و حقوق است.

وی با بیان اینکه به‌طور میانگین 30 درصد پذیرفته‌شدگان کارشناسی ارشد از دانشجویان دانشگاه پیام نور هستند و این آمار برای آزمون‌های استخدامی هم صدق می‌کند، ادامه داد: درحال حاضر دانشگاه پیام نور در سطح استان 100 عضو هیئت‌علمی دارد؛ همچنین در بخش دانشجویان نیز 60 درصد را خانم‌ها و 40 درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان همدان با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور در سطح بین‌الملل رتبه یک‌هزار و 134 و در بین دانشگاه‌های کشور نیز رتبه 17 تا 19 را دارد، عنوان کرد: ظرفیت برگزاری اکثر دوره‌های آموزشی مورد نیاز ادارات را داریم و مدارک معتبر اعطا می‌شود.

 

شناسه خبر 80807