شناسه خبر:81233
1403/1/25 14:56:25

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: از ابتدای نوروز تا روز گذشته حدود ۲۰۰ هزار نفر از محوطه‌های تاریخی استان کرمانشاه بازدید کردند که ۱۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

داریوش فرمانی  اظهار کرد: از ابتدای امسال تا روز گذشته حدود 200 هزار نفر از محوطه‌های تاریخی استان کرمانشاه بازدید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه عقب‌ماندگی‌های تاریخی در حوزه میراث فرهنگی در استان کرمانشاه وجود دارد، اما بی‌بهره نبوده است، عنوان کرد: کرمانشاه ظرفیت‌های تاریخی بسیاری دارد و باید در مرحله نخستین درک صحیحی از ظرفیت‌های تاریخی در حوزه میراث و در مرحله بعد برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم، زیرا در گذشته به صورت اصولی برنامه‌ریزی نشده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه اکنون سیاستگذاری به صورت علمی انجام شده است، گفت: برای معرفی استان در حوزه سیاست داخلی و خارجی سیاستگذاری شده است و استاندار اولویت امسال استان را میراث عنوان و گفتمانی تعریف و به همه دستگاه‌ها اعلام کردند.

فرمانی با بیان اینکه در حوزه زیرساخت‌ها با مشکلاتی مواجه هستیم افزود: در حوزه گردشگری خارجی ارتباطاتی با برخی کشورها برقرار شده اما در حوزه حمل و نقل، فرودگاه کرمانشاه در حال بازسازی است و هرچند یک ماه قبل از تعداد پروازها افزایش یافت اما تا زمانی که به طور کامل به بهره‌برداری نرسد در حوزه گردشگری خارجی چالش‌هایی وجود دارد.

وی با بیان اینکه ارتباطات مناسبی با مدیران اقلیم کردستان عراق و وان ترکیه در زمینه توسعه گردشگری انجام شده است بیان کرد: همچنین در این زمینه در حال رایزنی با کشور ارمنستان هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به ثبت ملی اسب کرد و تلاش برای ثبت جهانی آن گفت: سال گذشته جشنواره بین‌المللی اسب کرد در کرمانشاه برگزار شد و اکنون با فرمانداران اورامانات رایزنی شده که دومین جشنواره نیز بهار امسال برگزار شود.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات انجام شده ثبت تقویم رویدادهای گردشگری استان بوده است افزود: سال گذشته 23 رویداد گردشگری برگزار شد و امسال نیز در حال تدارک برگزاری بزرگترین رویداد گردشگری کشور در اورامانات هستیم و تلاش می‌کنیم برای تمام رویدادها در امسال پیوست رسانه‌ای تهیه شود.

فرمانی با اشاره به فعالیت ستاد خدمات سفر تا 24 فروردین ماه افزود: سال گذشته به مجتمع‌های بین‌راهی بیش از 14 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌ها کمک بلاعوض شد.

شناسه خبر 81233