شناسه خبر:81242
1403/1/25 14:29:28

استاندار ایلام با تأکید بر به‌کارگیری افراد آموزش دیده در حوزه نفت و گاز در صنایع فعال این بخش در استان، گفت: عملکرد دستگاه‌های اجرایی در ایجاد اشتغال و رشد تولید ارزیابی می‌شود.

حسن بهرام‌نیا روز شنبه در نشست شورای اشتغال استان ایلام اظهار کرد: قرارداد حوزه نفتی آذر در روزهای پایانی سال 1402 به منظور حفاری 19 حلقه چاه جدید در استان منعقد شده که لازم است که دوره‌های آموزشی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به‌منظور به‌کارگیری نیروهای بومی در استان بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: لازم است که جلسه‌ای مشترک با حضور مدیرکل فنی و حرفه‌ای و مدیران شرکت‌های فعال حوزه نفت و گاز در استان برگزار شود که از ظرفیت افراد آموزش دیده استان در رشته‌های مهارتی ویژه نفت و گاز در این پروژه به‌منظور به‌کارگیری افراد بومی در این پروژه‌ها استفاده شود.

استاندار ایلام تصریح کرد: شرکت‌های فعال در حوزه نفت و گاز قبلاً نبود افراد آموزش دیده تخصصی بومی در حوزه نفت و گاز را برای عدم به‌کارگیری نیروهای بومی را بهانه می‌کردند اما امروز این آموزش‌ها در استان با حضور افراد علاقه‌مند برگزار شده و حدود 400 نفر آموزش‌های لازم را کسب کرده و 100 نفر دیگر در حال آموزش هستند و دیگر بهانه‌ای در این حوزه وجود ندارد.

بهرام‌نیا ابراز کرد: مصوب شده است که دو هنرستان در جوار مناطق فعال حوزه نفت و گاز استان ازجمله چوار و مهران با همکاری آموزش و پرورش استان دایر شود و لازم است که فنی و حرفه‌ای هم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مسائل استان نبود مراکز و تعمیرگاه‌های خودروها و ماشین آلات راهسازی و سنگین در استان است که صاحبان این خودروها برای تعمیر خودروها و ماشین‌آلات مجبور به مراجعه به خارج استان هستند که آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در این خصوص می‌تواند علاوه بر اشتغال‌زایی برای افراد علاقه‌مند، از هزینه‌های فراوان برای تعمیر ماشین آلات سنگین جلوگیری کند.

استاندار ایلام با بیان اینکه امروز بسیاری از امور مربوط به ساختمان، صنایع دستی و هنری مربوط به صنایع چوبی است، گفت: از امکانات و ظرفیت که فنی و حرفه‌ای در حوزه آموزش‌های صنایع چوبی در استان وجود دارد بایستی در راستای مهارت آموزی و اشتغال استفاده شود و همچنین دستگاه‌های اجرایی ازجمله کمیته امداد، آموزش و پرورش و میراث فرهنگی در این زمینه وارد کار شوند.

بهرام‌نیا با تأکید بر اینکه خروجی جلسات و عملکرد دستگاه‌های اجرایی عضو شورای اشتغال استان بایستی به ایجاد اشتغال و رونق سفره مردم منجر شود، ابراز کرد: در پایان سال عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان بر اساس ایجاد اشتغال ارزیابی می‌شود و همه دستگاه‌های اجرایی باید با هم‌افزایی نقش خود را در تحقق شعار سال و ایجاد اشتغال در استان ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های اجرایی با این نگاه که در برنامه هفتم توسعه، در زمینه رشد اقتصادی و تولید سهم دستگاه‌های اجرایی مشخص شده است، گفت: همه مردم، بخش خصوصی و مسئولان برای دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی در برنامه توسعه هفتم لازم است که پای کار بوده و سهم خود را اجرایی کنند.

این نشست با محوریت مهارت‌آموزی در راستای ایجاد اشتغال در استان با حضور دستگاه‌های عضو شورای اشتغال استان برگزار شد.


منبع: خبرگزاری ایرنا

شناسه خبر 81242