شناسه خبر:81258
1403/1/25 18:14:03

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: طی سه روز گذشته شاهد بارش 37 میلی‌متری باران در بیشتر نقاط استان بودیم و با احتساب این میزان، همدان به همراه پنج استان دیگر، شرایط نرمال مطلوب بارش باران را برخلاف میانگین کشوری دارد.

روح‌الله زاهدی روز شنبه با بیان اینکه طی سه روز گذشته شاهد بارش 37 میلی‌متری باران در بیشتر نقاط استان بودیم و با احتساب این میزان همدان به همراه پنج استان دیگر شرایط نرمال مطلوب بارش باران را برخلاف میانگین کشوری دارد، اظهار کرد: تاکنون 85 درصد بارش‌هایی که در شرایط نرمال باید داشته باشیم را دریافت کردیم و امیدواریم طی یک تا دو ماه آینده 15 درصد باقی‌مانده بارش‌ها را دریافت کنیم.

وی ادامه داد: میانگین بارش در بیشتر استان‌های کشور همچنان 21 درصد کمتر از حد نرمال است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: امروز صبح هوای نسبتاً سردی را در بیشتر نقاط استان شاهد بودیم و در همدان و گل‌تپه دمای هوا به منفی سه درجه سانتیگراد رسید و در سایر نقاط استان نیز حدود صفر درجه ثبت شد.

زاهدی اظهار کرد: براساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روزهای آینده در ساعات بعدازظهر افزایش ابر در آسمان استان پیش‌بینی می‌شود که از روز دوشنبه افزایش می‌یابد و در پاره‌ای از نقاط بارش‌های پراکنده و خفیف انتظار می‌رود.

وی افزود: افزایش نسبی دما از فردا به‌تدریج بین دو تا سه درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود و روند افزایش دماهای صبحگاهی و روزانه از روز دوشنبه ادامه دارد.

کارشناس اداره‌ کل هواشناسی همدان گفت: در 24 ساعت گذشته نهاوند با 15 درجه سانتیگراد بالای صفر گرم‌ترین و گل‌تپه و همدان با سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهرهای استان بوده‌اند.

زاهدی عنوان کرد: دمای بیشینه و کمینه هوای همدان نیز به‌ترتیب 12 درجه سانتیگراد بالای صفر و سه درجه سانتیگراد زیر صفر ثبت شده است.

آب‌وهوای استان همدان درنتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به‌شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پُربرف‌وباران و تابستان‌های معتدل دارد.


منبع: خبرگزاری ایرنا

شناسه خبر 81258