شناسه خبر:81290
1403/1/26 14:02:29

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: سال گذشته هشت هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال مستمری و کمک معیشت ماهیانه به مددجویان زیرپوشش این نهاد پرداخت شد

رضا طوسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: همچنین در سال جاری و براساس مصوبه مجلس مستمری مددجویان با افزایش ۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده که در ۲۰ فروردین ماه جاری به حساب سرپرستان خانوار در استان واریز شد.

وی با بیان اینکه در فروردین امسال هزار و ۷۰ میلیارد ریال مستمری به حساب مددجویان کردستانی واریز شد، گفت: با لحاظ شدن این میزان افزایش، مددجویان یک نفره ۱۰ میلیون ریال، ۲ نفره ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال، سه نفره ۲۰ میلیون ریال، چهار نفره ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و پنج نفره به بالا ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال دریافت خواهند کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان با اشاره به اینکه مستمری و کمک معیشت ماهیانه به حساب ۷۱ هزار خانوار تحت حمایت واریز شده است، افزود: ضمن اینکه این نهاد در کنار پرداخت مستمری و کمک معیشت ماهیانه خدماتی مانند اشتغال، مسکن، درمان، تحصیل، جهیزیه و کمک به ازدواج ارائه می دهد.

وی یادآور شد: مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) را زنان سرپرست خانوار، ایتام، سالمندان، بیماران زمین گیر و افراد از کارافتاده فاقد هرگونه حقوق و درآمد تشکیل می دهند.

شناسه خبر 81290