شناسه خبر:81407
1403/1/29 03:29:11

استاندار ایلام گفت: 6 هزار مسکن روستایی در استان ایلام ساخته شده است.

سن بهرام‌نیا روز سه‌شنبه در دیدار با مدیرکل و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اظهار کرد: گزارش‌های ارائه شده توسط مدیرکل بنیاد مسکن بسیار خوب و قابل توجه بود و مایه امید و نشاط برای جامعه روستایی است، اقدامات جهادی و مؤمنانه بنیاد مسکن، امیدبخش و عملکرد این بنیاد رضایت‌بخش است

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط بنیاد مسکن پس از انقلاب اسلامی تاکنون، افزود: اقدامات زیادی پس از انقلاب تاکنون و در دولت سیزدهم در حوزه زیربنایی و عمرانی انجام شده است و کشور روز به روز در همه حوزه‌ها در حال پیشرفت است که این تلاش‌ها موجب شد ایران اسلامی در مقیاس منطقه‌ای و جهانی به جایگاه بسیار خوبی برسد.

نماینده عالی دولت در استان ایلام یادآورشد: عملکرد بنیاد مسکن طی حدود سه‌ساله فعالیت دولت سیزدهم مستند و قابل رؤیت است که در حوزه ساخت مسکن، این بنیاد تعهد ساخت هشت هزار واحد را داشت که تاکنون 6 هزار واحد ساخته شده است.

بهرام‌نیا بیان کرد: در حوزه بهسازی روستاها، در بحث پرداخت تسهیلات کم‌بهره، اجرای طرح هادی روستایی و کمک و مساعدت برای ساخت مسکن محرومان، تهیه طرح جامع، الحاق روستا به شهر، بهسازی روستاهای هدف گردشگری و تولید مسکن روستایی و شهری، عملکرد مجموعه بنیاد مسکن امیدآفرین و رضایت‌بخش است.

وی اضافه کرد: جهش تولید را در بنیاد مسکن دیدیم و مشارکت مردم هم در این بنیاد لمس شد که امیدواریم در پایان سال 1403 این بنیاد در تحقق شعار سال مؤثر باشد.

نماینده عالی دولت در استان ایلام ادامه داد: طی دو سال گذشته از حساب 100 امام (ره) 20 واحد تکمیل و 307 واحد نیمه‌تمام نیز تکمیل شد.

بهرام‌نیا اضافه کرد: از زمان پس از انقلاب تا قبل از آغاز فعالیت دولت سیزدهم کل مشارکت مردم در واریز به حساب 100 امام (ره) 500 میلیون تومان بود اما طی حدود سه‌سال از فعالیت دولت سیزدهم، بیش از 16 میلیارد تومان به حساب 100 امام (ره) از سوی مردم واریز شده است.

وی بیان کرد: طی دو سال گذشته طرح هادی در 300 روستای استان با اعتبار 353 میلیارد تومان اجرا شد

وی خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم، بیش از 1,400 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان ساخت مسکن در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت و روستاها پرداخت شد.

شناسه خبر 81407