شناسه خبر:81411
1403/1/29 03:45:53

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: در دولت سیزدهم احداث و تکمیل ساخت 89 واحد آموزشی با 286 کلاس درس در سطح استان ایلام انجام شده است.

علی درویشی ظهر سه‌شنبه 28 فروردین‌ماه به مهم‌ترین اقدامات آموزش و پرورش استان ایلام و نوسازی مدارس در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: اجرایی‌سازی قانون رتبه‌بندی فرهنگیان برای همکاران فرهنگی استان و بهره‌مندی بیش از 9 هزار نفر از مزایای این قانون پس از بررسی و ارزیابی مدارک بارگذاری شده در سامانه‌های ستادی از اقدامات مهم در این دولت محسوب می‌شود.

وی احداث و تکمیل ساخت 89 واحد آموزشی با 286 کلاس درس در سطح استان را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد و افزود: خدمات مطلوبی در حوزه ساخت و مرمت چمن‌های مصنوعی انجام گرفته که ازجمله آن‌ها می‌توان به احداث بیش از 50 زمین چمن مصنوعی درون آموزشگاهی با اعتباری بیش از 250 میلیارد ریال، تعمیر و مرمت چمن مصنوعی زمین فوتبال شهید قاسم سلیمانی با اعتبار 50 میلیارد ریال و همچنین احداث استخر سرپوشیده دانش‌آموزی مطابق با استانداردهای جهانی با اعتبار 500 میلیارد ریال اشاره کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام، ادامه داد: احداث 18 کلاس درس تخصصی تربیت بدنی با اعتباری بیش از 18 میلیارد ریال، احداث سه سالن ورزشی در شهرستان‌های استان با اعتبار 180 میلیارد ریال، احداث چهار کفپوش روباز درون آموزشگاهی با اعتبار 20 میلیارد ریال از دیگر اقدامات انجام شده است.

درویشی با بیان اینکه تعمیر و تجهیز اردوگاه دانش‌آموزی شهدای هفتم تیر ایوان با اعتبار 20 میلیارد ریال نیز در این دولت انجام شده، خاطرنشان کرد: تعمیر و تجهیز زائرسرای دانش‌آموزی شهرستان مهران 20 میلیارد ریال و مرمت و بهسازی مجتمع فرهنگی هنری امور تربیتی هفت میلیارد ریال از دیگر اقدامات صورت گرفته در دولت سیزدهم است.

وی همچنین به مرمت، بهسازی و تجهیز مراکز اقامتی و رفاهی با اعتباری بیش از 40 میلیارد ریال اشاره و بیان کرد: در دو سال اخیر هزینه سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان مدارس استثنایی با اعتباری نزدیک به 35 میلیارد ریال رایگان شده است.

وی اختصاص زمین برای احداث اردوگاه ملی دانش‌آموزی را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و اضافه کرد: 10 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز 90 سالن امتحان به دوربین‌های مداربسته، سیستم‌های الکترونیکی و... هزینه شده است.

این مسئول در پایان به خرید هشت میلیارد تومان تجهیزات هنرستانی اشاره کرد و گفت: حدود 12 میلیارد تومان نیز از طریق خیرین برای کمک به دانش‌آموزان کم‌بضاعت جمع‌آوری شده است.

شناسه خبر 81411