شناسه خبر:81621
1403/2/2 17:37:58
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان:

دستگاه‌های همدان در جذب سرمایه‌گذار برای تولید خودروهای برقی همکاری کنند

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه همدان آزمونه (پایلوت) سرمایه‌گذاری خودروهای تولیدی برقی است و باید دستگا‌ه‌ها در این زمینه همراهی کنند، گفت: این پروژه برای 600 نفر اشتغال‌زایی مستقیم به دنبال دارد.

حمید بادامی‌نجات ظهر روز یکشنبه در جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورا که با حضور رئیس پنجره واحد اداره کل اقتصاد دارایی استان برگزار شد، اظهار کرد: همدان در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد که می‌توان با استفاده از این ظرفیت‌ها به توسعه و پیشرفت این استان کمک کرد.

وی اضافه کرد: ما معتقدیم وقتی فضا و ظرفیتی برای حوزه سرمایه‌گذاران برای همدان که عنوان شهر سبز پایدار جهان اسلام و پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین را به یدک می‌کشد، ایجاد می‌شود، باید مورد حمایت مسئولین مربوطه نیز قرار گیرد.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه ورود سرمایه‌گذاران در استان و به تبع آن به شهر همدان می‌تواند درآمدهای پایداری را برای استان و شهر ایجاد کند، گفت: همدان با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند در بسیاری از حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری به‌عنوان آزمونه (پایلوت) مطرح شود و این درصورتی محقق می‌شود که با توجه به ظرفیت‌ها، حمایت همگان را به دنبال داشته باشد؛ در غیر این صورت سنگ‌اندازی‌ها باعث فرار سرمایه‌گذار می‌شود.

وی با اشاره به حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای فعالیت در تولید خودروهای برقی و ایجاد جایگاه‌های شارژ برقی در همدان، یادآور شد: همدان به‌عنوان آزمونه (پایلوت) سرمایه‌گذاری خودروهای تولیدی برقی انتخاب شده که انتظار می‌رود دستگاه‌های مرتبط طبق تأکید وزارت کشور همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

بادامی‌نجات ضمن تشکر از مجموعه استانداری و اقتصاد و دارایی که پیگیر اقدامات این سرمایه‌گذار هستند، تأکید کرد: شهرداری و شورا هم در راستای این هدف که نقش حمایتی از سرمایه‌گذار است، کمک می‌کنند.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه احداث کارخانه تولید خودروهای برقی و جایگاه‌های شارژ برقی در حوزه سازمان محیط‌زیست نیز حائز اهمیت است، گفت: احداث این پروژه در جهت ایجاد صنایع پاک است و از آلودگی‌ ناشی از سوخت‌های فسیلی جلوگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه پروژه ساخت خودروهای برقی حدود 600 نفر اشتغال‌زایی مستقیم را به دنبال خواهد داشت، افزود: یکی از مزایای این پروژه آن است که از صنایع کم‌آب‌بر بوده و مشاغل غیر مستقیمی را نیز به دنبال خود خواهد داشت.

این مقام مسئول با اشاره به درخواست سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای ایجاد جایگاه شارژ خودرو برقی در همدان، یادآور شد: حدود 11 نقطه از شهر برای احداث جایگاه شارژ شناسایی شده است.

بادامی‌نجات اضافه کرد: طبق مصوبه شورا مقرر شد زمین مورد نیاز که برای ایجاد جایگاه شارژ خودروی برقی به تأیید شورای همتا رسیده باشد، جهت ایجاد جایگاه‌های شارژ خودرو در اختیار سرمایه‌گذار گذاشته شود.

وی به مشوق‌های دفترچه عوارض سال 1403 شهرداری برای سرمایه‌گذاران اشاره کرد و گفت: در این دفترچه شورا مصوباتی را لحاظ کرده که می‌تواند در جذب سرمایه‌گذار مؤثر باشد که ازجمله آن‌ها می‌توان به اختصاص تخفیف 50 درصدی در تجاری‌سازی ورودی‌های شهر اشاره کرد.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: شهرداری باید درخصوص این مشوق‌ها اطلاع‌رسانی‌های به‌موقع برای آگاهی و جذب سرمایه‌گذاران داشته باشد.


منبع: خبرگزاری فارس

شناسه خبر 81621