شناسه خبر:82524
1403/2/24 16:41:48

رئیس کل دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲ افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی کالاهای امحایی قاچاق نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ رقم خورده است، افزود: طی این مدت بیش از ۵۲ تن کالای قاچاق با ارزش بیش از ۱۳۵ میلیارد ریال امحا شده است.

حجت الاسلام جزایی درخصوص ساماندهی انبارهای اداره کل اموال تملیکی استان اظهار کرد: بدنبال پیگیری‌ها و هم‌افزایی انجام شده بین دستگاه‌های اجرایی مرتبط، انبار مربوط به هلال احمر استان به مساحت ۹۰۰ مترمربع در اختیار اموال تملیکی قرار گرفته و قسمتی از کالاهای قاچاق مکشوفه به این انبار منتقل شده است، همچنین پیگیری برای تخصیص انبار در شهرهای دلیجان و ساوه که بیشترین کالاهای قاچاق در این شهرها کشف شده، در دست بررسی و اقدام است.

وی افزود: در این مدت ۱۲۳۵ پرونده با سه هزار و ۳۷۳ ردیف کالایی با ارزش بیش از ۲۶۳ میلیارد تومان تعیین تکلیف شده است. بر این اساس تعداد پرونده‌های مربوط به قبل از سال ۱۴۰۰ کمتر از ۱۰ فقره است و بیش از ۹۰ درصد کالاهای موجود در انبار مربوط به سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ است که این آمارها نشانگر افزایش بیش از ۸۰ درصدی فروش کالاهای قاچاق نسبت به مدت مشابه است.

جزایی در خصوص کالاهای سریع‌الفساد نیز گفت: این کالاها با راهکار پیش بینی شده و هماهنگی بین دستگاه قضایی، تعزیرات حکومتی، اداره کل اموال تملیکی، پلیس امنیت اقتصادی، علوم پزشکی، جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های مرتبط استان، در کمتر از ۲۰ روز تعیین تکلیف می‌شوند و درخصوص فروش یا قرارگیری آنها در لیست امحا تصمیم‌گیری می‌شود.

شناسه خبر 82524