شناسه خبر:82642
1403/2/26 18:27:40

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از آغاز عملیات اجرایی تعریض گردنه اسدآباد به طول ۱۴ کیلومتر خبر داد و گفت: هم‌اکنون عملیات اجرایی تعریض و ترانشه‌برداری با فعالیت دو گروه امانی و پیمانی در پنج مقطع آغاز شده است و تا پایان فصل کاری ادامه خواهد داشت.

مهرداد آهکی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران ابراز کرد: برآوردهای اعتبار اولیه برای اجرای تعریض گردنه اسدآباد حدود ۵۰۰ میلیارد ریال است که درصورت تأمین به‌موقع اعتبارات مورد نیاز، این عملیات در کوتاه‌ترین زمان به نتیجه خواهد رسید.

وی با اشاره به اهمیت راهبردی گردنه اسدآباد، گفت: به‌منظور تسریع در روند اجرایی عملیات تعریض از ظرفیت ماشین‌آلات راهداری نیز در این طرح استفاده می‌شود؛ چراکه گردنه اسدآباد مسیر عبوری ترافیک استان‌های غربی کشور و راه کربلا نیز محسوب می‌شود.

مدیرکل راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان یادآور شد: در سال گذشته اجرای عملیات نصب حفاظ بتنی میانی نیوجرسی و سامان‌دهی روشنایی گردنه اسدآباد به پایان رسیده است و براساس اعلام پلیس راه استان همدان با اجرای طرح‌های فوق این گردنه در دسته ایمن‌ترین گردنه‌های همدان محسوب می‌شود.

گردنه اسدآباد به طول ۱۷ کیلومتر در مسیر بزرگراه کربلا واقع شده و محل اتصال پنج استان غربی کشور است و روزانه ۱۰ هزار خودروی سبک و سنگین از این مسیر تردد می‌کنند.

شهرستان اسدآباد با ۱۰۷ هزار جمعیت در فاصله ۴۵ کیلومتری همدان قرار دارد.


منبع: خبرگزاری ایرنا

شناسه خبر 82642