شناسه خبر:82643
1403/2/26 18:29:09

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر گفت: ۵۰ میلیارد ریال تجهیزات جدید پزشکی برای بیمارستان‌های مهر، امام حسین (ع) و امیرالمؤمنین (ع) ملایر خریداری و وارد این شهرستان شد.

«کریم میرزایی» روز چهارشنبه اظهار کرد: بیمارستان‌های مهر، امام حسین (ع) و امیرالمؤمنین (ع) ملایر با خرید این تجهیزات جدید مجهز شدند که از محل صندوق صرفه‌جویی ارزی تهیه شده‌ است.

وی افزود: رادیولوژی دیجیتال موبایل یکی از این تجهیزات است که این دستگاه پرتابل امکان تصویربرداری را در بخش‌های مختلف بیمارستان همچون اتاق عمل، ICU و اورژانس فراهم و به تشخیص سریع‌تر و دقیق‌تر بیماری‌ها کمک می‌کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر ونتیلاتور پرتابل را از دیگر تجهیزات عنوان کرد و ادامه داد: این دستگاه برای کمک به تنفس بیمارانی که به‌طور موقت یا دائمی دچار نارسایی تنفسی هستند، استفاده می‌شود.

میرزایی به خرید الکتروشوک برای درمان آریتمی‌های قلبی و الکتروکاردیوگراف برای ثبت نوار قلب و کمک به تشخیص بیماری‌های قلبی اشاره کرد و گفت: یک دستگاه مانیتور علائم حیاتی نیز خریداری شد که این دستگاه برای پایش علائم حیاتی بیمار همانند ضربان قلب، فشار خون، تنفس و سطح اکسیژن خون استفاده می‌شود.

وی از دیگر تجهیزات به پمپ‌های تزریق سرنگ و سرم برای تزریق دقیق و منظم داروها به بیماران و ساکشن جراحی برای تخلیه مایعات و ترشحات از بدن بیمار در حین عمل جراحی اشاره  کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر یادآور شد: تجهیز این بیمارستان‌ها به تجهیزات جدید، گامی مهم برای ارتقای کیفیت خدمات درمانی در شهرستان ملایر است و این اقدام به‌ویژه برای بیمارانی که به مراقبت‌های تخصصی پزشکی نیاز دارند، خبر مسرت‌بخشی است.

میرزایی خاطرنشان کرد: پیش از این نیز دستگاه آنژیوگرافی پس از سال‌ها انتظار وارد ملایر شد و وعده دولت مردمی سیزدهم تحقق یافت و در شرایط و ضوابط ایمنی پس از خریداری با کمک وزارتخانه، علوم پزشکی همدان و مجمع خیرین سلامت ملایر به بیمارستان امام حسین (ع) رسید و درحال استقرار در بخش مورد نظر است.

وی ادامه داد: با کمک و حمایت دولت، هر آنچه که مورد نیاز درمانی یک بیمار باشد، به‌طور کامل در این مراکز بزرگ درمانی شهرستان ملایر انجام می‌شود.

شهرستان ملایر دارای بیمارستان‌های امام حسین (ع)، مهر و تأمین اجتماعی دکتر غرضی با بیش از ۵۰۰ تخت بیمارستانی و کلینیک تخصصی امید است.


منبع: خبرگزاری ایرنا

شناسه خبر 82643