شناسه خبر:83924
1403/4/3 10:27:45

نماینده مردم شهرستان سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: باموافقت رئیس‌جمهور شهید بعد از طی فرایند اداری، امروز منطقه جنگی شهرستان سنقروکلیایی به نهادهای اداری استان و شهرستان ابلاغ شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد حسینی‌کیا در جمع خبرنگاران بابیان اینکه منطقه جنگی شهرستان سنقروکلیایی به استان کرمانشاه ابلاغ‌شده است، اظهار کرد: در ابتدای انقلاب اسلامی در بخشی از منطقه سنقروکلیایی، گروهک‌های کومله و دموکرات به این شهر حمله‌ور شده و حضور پیدا کردند و در مقابل، این مردم عزیز و بزرگوار جانانه پای‌کار آمدند و از انقلاب دفاع کردند.

وی با تصریح این‌که قریب به 40 شهید در ابتدای انقلاب تقدیم کرده است، افزود: شهرستان سنقروکلیایی در ابتدای انقلاب به‌نوعی به منطقه جنگی و عملیاتی و درگیر تبدیل‌شده بود و لذا باید مزایای مناطق جنگی به این شهر تعلق می‌گرفت.

نماینده مردم شهرستان سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به لطف خدا با پیگیری‌های فراوانی که از ستاد کل نیروهای مسلح، رئیس‌جمهور شهید رئیسی و معاون اول ایشان صورت گرفت، درنهایت با تأیید رئیس برنامه و بودجه کشور ابلاغ منطقه جنگی صادر شد.

وی ضمن تقدیر از پیگیری‌های سپاه شهرستان و مسوولان استانی در خصوص به ثمر رسیدن این طرح، ادامه داد: پیرو دستوری که رئیس‌جمهور شهید و معاون اول ایشان دادند، امروز این ابلاغ منطقه به تمام نهادهای اجرایی استان کرمانشاه، ابلاغ‌شده است و این بدین معنی است که شهرستان سنقروکلیایی جز مناطق جنگی استان کرمانشاه و کشور قرار گرفت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی‌کیا در پایان ضمن تبریک به مردم و کارکنان ادارات شهرستانی سنقروکلیایی خاطرنشان کرد: این‌یک موفقیتی است برای شهرستان که از این ظرفیت منطقه جنگی هم بتوانیم خدماتی را به مردم عزیز و کارکنان در این شهرستان داشته باشیم.

شناسه خبر 83924