شناسه خبر:83970
1403/4/3 17:33:28
وزیر دادگستری در سفر به همدان عنوان کرد:

«مشارکت» مردم، مهم‌ترین موضوع انتخابات ریاست جمهوری

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه «مشارکت» مردم مهم‌ترین موضوع انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: امیدواریم تحقق انسجام ملی را با مشارکت بالای مردم همان‌طور که در تشییع شهید رئیسی اتفاق افتاد، در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری نیز مشاهده کنیم.

امین‌حسین رحیمی در جمع کارکنان تعزیرات حکومتی همدان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت به‌ویژه شهید جمهور، اظهار کرد: این ضایعه جامعه را در بهت فرو برد و برای ما خسارت‌بار بود؛ امسال سال نتیجه‌گیری اقدامات دولت بود، اما تقدیر الهی بر این بوده است.

وی با اشاره به ویژگی‌های شهید رئیسی، گفت: حدود 20 سال با شهید رئیسی از نزدیک کار کردم و ایشان بسیار اخلاق‌مدار، دلسوز، خستگی‌ناپذیر، جامع‌الاطراف و پیگیر بود و مدیریت و جایگاه ایشان باعث نشده بود ذره‌ای غرور و تکبر داشته باشد و می‌گفت هر زمان بخواهید من وقت دارم.

وزیر دادگستری عنوان کرد: در سفرهایی که با سایر رؤسای جمهور داشت و مذاکرات را دنبال می‌کردند، ضمن رعایت رفتار دیپلماتیک، به‌لحاظ ویژگی اخلاقی در پایان مذاکرات به سمت رفتار دوستانه متمایل بود و همین امر سبب نتیجه‌گیری مطلوب می‌شد.

رحیمی با اشاره به اینکه حضور میلیونی مردم و انسجام ملی را در مراسمات شهید رئیسی دیدیم، اعلام کرد: انسجام ملی را قبل از آن در مراسمات شهیدسلیمانی و حماسه انتقام ایران از رژیم غاصب و کودک‌کش اسرائیل دیدیم.

وی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین موضوع انتخابات «مشارکت» است و بعد از آن انتخاب اصلح اهمیت دارد، گفت: امیدواریم در صحنه هشتم تیرماه حضور مردم در انتخابات حماسه دیگری را خلق کند.

وزیر دادگستری عنوان کرد: در زمان امام راحل تشخیص بر این شد تا تعزیرات حکومتی ایجاد شود، اما هر زمان سخن از سامان‌دهی تعزیرات می‌شود، متأسفانه با این نگاه که سازمان مذکور موقتی بوده و یا قرار است منحل و ادغام شود، مواجه می‌شویم.

رحیمی با اشاره به اینکه به دنبال افزایش حقوق و تحقق افزایش حقوق کارکنان تعزیرات هستیم، گفت: در مورد تملیک ساختمان‌های اداری در شهرستان‌ها و تخصیص زمین برای ساخت ساختمان اداره کل تعزیرات همدان اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است؛ چراکه این ساختمان مناسب نیست.

وی با تقدیر از عملکرد اداره کل تعزیرات حکومتی همدان و با بیان اینکه مدیرکل تعزیرات همدان نخستین بانوی مدیر در تعزیرات کشور است، افزود: پیگیری‌های مدیرکل تعزیرات همدان در سطح استان و کشور بسیار جدی بوده و اینکه توانسته ماده 23 جهت ساخت ساختمان را دریافت کند، بسیار قابل تقدیر است.

وزیر دادگستری بیان کرد: ضمن اینکه باید با گران‌فروشی و تخلفات در بازار برخورد قاطعی انجام شود، همچنین باید در احکام صادره دقت به خرج داد.

* قیمت گوشت در همدان تک‌نرخی و متعادل‌سازی شد

مدیرکل تعزیرات حکوتی استان همدان نیز ضمن تشکر از حضور وزیر دادگستری با بیان اینکه اداره کل تعزیرات حکومتی همدان در کلیه امور پیشرفت خوبی داشته است، گفت: در سال 1401 تعداد 16 هزار پرونده در همدان رسیدگی شد و در سال 1402 با عنایت به تحقق هدف کیفی‌سازی پرونده‌ها، سه هزار تقلیل در تعداد پرونده‌ها داشتیم که 44 هزار میلیارد تومان محکومیت و 200 میلیارد تومان وصولی در استان همدان بوده است.

مرضیه یونسی با اشاره به فعالیت هشت اداره شهرستانی و 19 رئیس شعبه در استان، بیان کرد: برخی پرونده‌های وصولی به مدت 11 سال در اجرای احکام باقی مانده بود که پرونده‌های عقب‌افتاده را با مجاهدت شبانه‌روزی همکاران به‌روزرسانی کردیم.

وی با بیان اینکه تعزیرات همدان به‌عنوان دبیر کمیته اقدام مشترک ستاد تنظیم بازار در استان فعالیت دارد، افزود: در ایام نزدیک به عید سعید قربان نرخ گوشت را با همکاری عشایر و تأمین دام در استان تک‌نرخی و قیمت آن را هماهنگ با استان‌های دیگر، ثابت کردیم.


منبع: خبرگزاری تسنیم

شناسه خبر 83970