شناسه خبر:83980
1403/4/3 18:40:05

سرپرست سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری همدان از ممنوعیت تردد موتورسیکلت در بلوار ارم خبر داد.

امیر بهرامی‌شرافت بعد ار ظهر روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حضور موتورسیکلت‌ها در بلوار ارم باعث افزایش ترددهای ناایمن، ازدحام، آلودگی صوتی، مزاحمت و‌ موجبات نارضایتی شهروندان و مسافران شده بود که با هماهنگی پلیس راهور از تردد این وسایل نقلیه در این نقطه ممانعت به عمل خواهد آمد.

وی بیان کرد: یکی از دغدغه‌ها و‌ خواسته‌های شهروندان ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌ها در بلوار ارم از مراجع ذی‌صلاح بوده که با تلاش شهرداری همدان و پلیس راهور این طرح اجرا می‌شود و از این پس اعمال جریمه و قانون در انتظار متخلفان است.

سرپرست سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری همدان با تأکید بر اینکه اماکن تفریحی و پُرتردد باید محل آسایش و آرامش باشند، عنوان کرد: امیدوارم شاهد اجرای این طرح در نقاط مختلف شهر به‌ویژه مکان‌های پُرتردد و تفریحی توسط شهرداری و پلیس راهور باشیم که رضایتمندی شهروندان را به دنبال داشته باشد.

بهرامی‌شرافت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: راهبرد افزایش ایمنی در حمل‌ونقل و کاهش تصادفات و صدمات، نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای متولی و البته همراهی شهروندان است؛ بنابراین اهتمام تمام دستگاه‌های مرتبط ازجمله آموزش‌وپرورش، پلیس راهور، سازمان تبلیغات، صداوسیما، مسئولان اجرایی و سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها و حتی رسانه‌ها نیاز است که در کنار هم برای فرهنگ‌سازی در این زمینه همکاری کنند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان یکی از افراد اصلی هدف در آموزش‌های ایمنی ترافیکی هستند، تصریح کرد: توجه شهروندان به‌خصوص اقشار در معرض خطر تصادفات مانند کودکان، افراد مسن، دوچرخه‌سواران، موتورسواران و غیره، همچنین مدیران شهری، متولیان حوزه حمل‌ونقل و ایمنی، کاربران و فعالان فضای مجازی و سازمان‌های مردم‌‎نهاد را باید به موضوع مهم رعایت مقررات ایمنی در خیابان‌ها و معابر جلب کرد.


منبع: خبرگزاری تسنیم

شناسه خبر 83980