1400/7/1 11:12:11
*
0
46298

شیرزنان دفاع مقدس روح مبارزه‌جویی و سلحشوری را در مردان احیا کردند

سپهرغرب، گروه خانواده: سازمان بسیج جامعه زنان کشور به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در بیانیه‌ای نوشت: شیرزنان در دفاع از اسلام در یورش وحشیانه رژیم بعث، همپای مردان رو در رو با دشمن پایداری کردند و در پشت جبهه فرزندان انقلاب را برای دفاع آماده نمودند و روح مبارزه جویی و سلحشوری را در مردان احیا می‌کردند.

در بیانیه سازمان بسیج جامعه زنان کشور که روز چهارشنبه انتشار یافته، آمده است: دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران بود شجاعت و دلیری مردان و زنان تحقیقاً برای سال‌های سال این کشور را بیمه کرد دشمن را به این هوشیاری رساند که با مردمی به پا خاسته و الهام گرفته از دلاوری‌های سرداران بزرگ تاریخ اسلام روبروست و به دوستان آموخت تا فضای روحانی و عرفانی تبعیت از معارف اسلام و قرآن را با چنگ و دندان حفظ کنند.

در بخشی دیگر از این بیانیه، به دلاوری‌های زنان در دوران دفاع مقدس اشاره و عنوان شده است: دفاع مقدس بیش از هر چیز بستری بود برای رحمتی از جانب خداوند و زنان ما را بر آن داشت تا در جریان عمل توانایی ها، لیاقت‌ها و شایستگی‌های خود را بشناسند و به عنوان سرمایه‌های گرانبها، در پس قرن‌ها خود ناباوری، آن را پاسداری و حراست نمایند.

سازمان بسیج جامعه زنان کشور آمده است:‌ شیر زنانی که در دفاع از اسلام در یورش وحشیانه رژیم بعث، همپای مردان رو در رو با دشمن پایداری کردند و در پشت جبهه با صبر و تلاش و پشتکار فرزندان انقلاب را برای دفاع آماده نمودند و روح مبارزه جویی و سلحشوری را در مردان و جوانان احیا می‌کردند.

«هرگز نمی‌توان از یاد برد خیل زنان و دخترانی را که فوج فوج به جبهه‌ها عزیمت کرده و در بیمارستان‌های صحرایی پروانه وار گرد مجروحان و مصدومان جنگی می‌چرخیدند و جراحات آنان را با تفقد و صبوری ماهرانه التیام می‌بخشیدند. زنان صبور و فداکاری که فرزندان برومند و همسران شجاعشان را برای پرواز به ملکوت همراهی می‌کردند و پیرزنان بلند همتی که از اندک روزی خود سهمی برای رزمندگان در نظر می‌گرفتند و تقدیم جبهه‌ها می‌کردند که اگر بخواهیم از میزان همراهی و همگامی زنان در دوران پرشکوه دفاع مقدس بگوییم مثنوی هفتاد من کاغذ می‌شود؛ و چنین مربیان و آموزگارانی را در هیچ مکتبی جز مکتب فاطمی و زینبی نمیتوان یافت. همسران و پسران این زنان در صف شهدا دفاع مقدس و مدافعین حرم آل الله، و دخترانشان همسران مدافعان حرم و مادران سربازان ولیعصر (عج) آن شاالله و تعالی.»

سازمان بسیج جامعه زنان، آغاز هفته دفاع مقدس را به رهبر شجاع و فرزانه انقلاب اسلامی و تمامی دلاور مردان و شیر زنان ایران اسلامی تبریک عرض میکند و این ایام را که یادآور رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های دلاور مردان و شیرزنان این آب و خاک است را گرامی می‌دارد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"