1400/7/29 10:32:05
*
0
47355

نقش چشمگیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری همدان در ایجاد نظم و آرامش


سپهرغرب، گروه شهر: سرپرست مرکز کنترل ترافیک شهرداری همدان گفت: فعالیت شبانه‌روزی این مرکز نقش مهم و موثری در ایجاد آرامش و انضباط تردد و ترافیک شهر دارد.

محمد گلشن در جریان بازدید مدیر بازرسی شهرداری همدان از مرکز کنترل ترافیک شهری، اظهار کرد: پایش معابر، کنترل ترافیک و ثبت تخلفات یکی از مهم‌ترین شاخص‌های مدیریت عبور و مرور در حوزه مدیریت شهری محسوب می‌شود که بر همین اساس تلاش می‌کنیم نواقص موجود را رفع و به سمت هوشمندسازی مرکز به عنوان یکی از موضوعات با اهمیت حوزه مدیریت شهری حرکت کنیم.

وی افزود: هدف مدیریت شهری از نصب دوربین‌های نظارتی هوشمند در نقاط مختلف شهر تنها کنترل ترافیک نیست بلکه بهره برداری مناسب از مجموع فعالیت‌های شهری از دیگر اهداف و کارکردهای این سامانه است.

سرپرست مرکز کنترل ترافیک شهرداری همدان با بیان اینکه طی پنج ماه گذشته تعمیر اساسی و به‌روزرسانی دوربین‌های هوشمند شهری انجام و به صورت سامانه‌ای متصل و یکپارچه عمل می‌کند، گفت: تعداد 6 دستگاه دوربین هوشمند جدید در نقاط مختلف شهر همدان نصب شده و 9 دوربین جدید نیز به زودی در دیگر مناطق شهر نصب و راه اندازی خواهد شد.

گلشن تصریح کرد: در این مدت واحد بازگشت بازرسی نیز در مرکز کنترل ترافیک شهرداری همدان راه اندازی و روزانه نسبت به رصد و بازدید از تأسیسات و تجهیزات نصب شده در سطح شهر برای رفع هرگونه نقص اطلاعاتی اقدام می‌کند.

وی با بیان اینکه جلوگیری از حوادث رانندگی و کنترل ترافیک در سطح شهر همدان نیازمند اقدامات کنترلی و پیگیری‌های لازم است، تاکید کرد: بدون شک قانونمداری، هنجار شناسی، رعایت مقررات رانندگی و تردد استاندارد وسایل نقلیه در شهر بیشترین نقش و اثر را در دستیابی به شهر ایده آل دارد.

محمد درگاهی، مدیر بازرسی شهرداری همدان نیز در این بازدید خاطرنشان کرد: اقدامات ارزنده و چشمگیری طی سال جاری در این مرکز انجام شده که البته این مرکز باید به واحد مدیریت و کنترل هوشمند حمل و نقل شهری تبدیل شود.

وی افزود: کارکرد این مرکز در حوزه‌های نظارتی، مدیریت ناوگان شامل اتوبوسرانی، تاکسیرانی، پسماند و خدمات شهری و همچنین در حوزه سامانه‌های تردد شهری نقش مهمی در بهبود روند و فعالیت‌های مدیریت شهری دارد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"