1400/8/3 09:35:27
*
0
47394

رودخانه‌های کرمانشاه برای فصل بارش آماده‌اند

سپهرغرب، گروه خبر: معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از لایروبی رودخانه‌های استان برای آمادگی فصل بارش خبر داد و گفت: کرمانشاه کمترین ساخت‌وسازها را در نقاط خطر رودخانه‌ها دارد.

علی مرادی با اشاره به نزدیک شدن بارش‌های پاییزی، از لایروبی رودخانه‌های نقاط مختلف استان برای جلوگیری از وقوع سیلاب و یا مسدود شدن مسیر رودخانه‌ها یاد کرد و افزود: کار لایروبی رودخانه قره‌سو در نزدیکی روانسر، قسمت‌هایی از الوند قصر شیرین، رودخانه کمیش هرسین و غیره انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین بیل مکانیکی‌های آب منطقه‌ای درحال کار هستند و اکنون در بیستون و سمت پُل کهنه در رودخانه دینورآب لایروبی درحال انجام است.

به گفته معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه، در هر نقطه دیگر استان که فرمانداران درخواست بدهند و احساس نیاز کنند، کار لایروبی انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: لایروبی‌ رودخانه‌های استان به‌صورت مستمر و در تمام فصول انجام می‌شود.

مرادی سپس به بررسی ساخت‌وسازهای غیر مجاز در مسیر رودخانه‌های استان هم اشاره و خاطرنشان کرد: کرمانشاه کمترین ساخت‌وساز در نقاط خطر رودخانه‌ها را دارد.

وی تأکید کرد: اکنون اجازه هیچگونه ساخت‌وسازی در مسیر رودخانه‌ها و نقاط پُرخطر داده نمی‌شود و جلوی هرگونه ساخت‌وسازی گرفته خواهد شد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان درباره ساخت‌وسازهایی که از گذشته انجام شده نیز یادآور شد: برای این ساخت‌وسازها نیز مجوز قلع بنا گرفته شده و خوشبختانه اکنون در بستر فعال رودخانه‌ها سازه نداریم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"