شناسه خبر:56927
1401/4/2 08:41:26

سپهرغرب، گروه خبر: مدیر بیمه سلامت دهلران گفت: 36 هزار و 700 نفر در این شهرستان به‌صورت رایگان و بدون پرداخت حق بیمه از پوشش بیمه سلامت بهره‌مند هستند.

فروزان عبدالهی‌پور اظهار کرد: بیش از 47 هزار نفر در شهرستان زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند و از این جمعیت حدود 36 هزار و 700 نفر به‌صورت رایگان و بدون پرداخت حق بیمه از پوشش بیمه سلامت استفاده می‌کنند.

وی افزود: هشت هزار و 600 نفر از این بیمه‌شدگان در قالب صندوق همگانی بیمه سلامت زیر پوشش بیمه درمان قرار گرفته‌اند و ادامه پوشش رایگان بیمه آن‌ها در سال جاری، منوط به دهک وضعیت اقتصادی اعلامی خانوار از طریق وزارت رفاه است و برای دهک‌های پایین پوشش بیمه رایگان درمان همچنان ادامه خواهد داشت.

مدیر بیمه سلامت دهلران تأکید کرد: بیش از 28 هزار نفر بیمه‌شده روستایی نیز درحال حاضر رایگان زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند و ارائه خدمات درمانی به این جمعیت در قالب خدمات سطح یک از طریق مراکز خدمات جامع سلامت سطح شهرستان درحال انجام است.

عبدالهی‌پور یادآور شد: در راستای ارائه خدمات سطح یک بهینه به بیمه‌شدگان روستایی، پایش‌های ماهیانه از مراکز خدمات جامع سلامت توسط تیم مشترک شبکه بهداشت شهرستان و اداره بیمه سلامت شهرستان دهلران به‌عمل می‌آید و نواقص و مشکلات این مراکز در جلسات مشترک بررسی می‌شود.

شناسه خبر 56927