شناسه خبر:58534
1401/5/13 08:57:20

سپهرغرب، گروه خبر: سرپرست فرمانداری کرمانشاه گفت: باید چهره زیبای کرمانشاه را به زوار عتبات عالیات نشان دهیم.

ابراهیم رحیمی‌زنگنه روز گذشته (12 مردادماه) در نشستی که به‌منظور آمادگی شهرستان برای پذیرایی از زوار اربعین برگزار شد، با اشاره به اینکه شهرستان کرمانشاه 63 موکب ثبت‌شده دارد، گفت: باید هرچه سریع‌تر جانمایی موکب‌ها انجام گیرد و محل دقیق برپایی هر موکبی مشخص شود.

رحیمی‌زنگنه با بیان اینکه باید موکب‌ها را در محل‌هایی مستقر کنیم که جاذبه‌های کرمانشاه را به زوار عتبات عالیات نشان دهند، افزود: باید چهره زیبای کرمانشاه را به زوار عتبات عالیات نشان دهیم.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه با بیان اینکه باید برای پذیرایی از زوار عتبات عالیات در مسیرهای رفت و برگشت آمادگی داشته باشیم، ابراز کرد: باید با استقبال و پذیرایی خوب از زوار اباعبدالله‌الحسین (ع) خاطره خوبی از کرمانشاه در ذهن زوار به‌جا بگذاریم.

رحیمی‌زنگنه با بیان اینکه کرمانشاهی‌ها از گذشته‌های خیلی دور به میهمان‌نوازی از زوار عتبات عالیات شهره بوده‌اند، گفت: باید طوری برنامه‌ریزی کنیم تا یاد خوبی از کرمانشاه در اذهان زوار عتبات عالیات تداعی شود.

وی در ادامه خواستار تشکیل ستاد استقبال از زوار عتبات عالیات در شهرستان کرمانشاه در مسیرهای رفت و برگشت شد و عنوان کرد: باید موکب‌ها و محل‌های اسکان زوار را در مبادی شهرستان به زوار معرفی کرده و از آن‌ها به گرمی استقبال کنیم.

این مقام مسئول تأکید کرد: نباید بگذاریم زوار عتبات عالیات هنگام حضور در کرمانشاه برای پیدا کردن موکب و محل اسکان سرگردان بمانند.

رحیمی‌زنگنه با بیان اینکه در ایام اربعین نزدیک به 2.5 میلیون زائر عتبات عالیات از مسیر کرمانشاه تردد می‌کنند، گفت: کرمانشاه به‌دلیل موقعیت استراتژیک خاص خود از گذشته‌های خیلی دور به‌عنوان دروازه کربلا شناخته شده و باید از این ظرفیت در شهرستان استفاده کنیم.

شناسه خبر 58534