شناسه خبر:60320
1401/6/29 09:47:17

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: 600 زائر گمشده توسط ستاد گمشدگان این اداره کل مستقر در مهران ساماندهی و تحویل خانواده هایشان شدند.

حسین نورعلیوند افزود: گزارش گمشدگی این تعداد زائر به ستاد گمشدگان بهزیستی مستقر در مرز مهران اعلام که توسط کارکنان و تیم اورژانس اجتماعی بهزیستی مستقر در مرز تحویل خانواده هایشان شدند.

وی ادامه داد: به منظور تسریع در روند ساماندهی گمشدگان علاوه بر ستاد گمشدگان در پایانه مرزی مهران یک پایگاه دیگر نیز در شهر مهران راه اندازی شده است.

مدیرکل بهزیستی ایلام به سایر خدمات این اداره کل به زائران اشاره کرد و گفت: حمل زائران با ویلچر، اهدا ویلچر و عصا به‌صورت امانی و تعمیر ویلچر از دیگر خدمات این اداره کل به زائران در این مدت بوده است.

نورعلیوند همچنین پرداخت کمک هزینه به زائران در راه مانده، تحویل مدارک هویتی، ساک و وسایل گمشده به صاحبانشان را از دیگر خدمات این اداره کل به زائران در مرز مهران برشمرد.

وی با اشاره به مسئولیت ساماندهی زائران گمشده در ایام اربعین امسال با عنوان ستاد گمشدگان از سوی ستاد اربعین به بهزیستی، اظهار کرد: با برپایی این ستاد در ایام اربعین حسینی بهزیستی مکلف به ساماندهی زائران گمشده و نگهداری از آن‌ها تا زمان تحویل به خانواده‌هایشان است.

وی همچنین از پخت و توزیع غذا سه هزار و 500 پرس غذا و میان وعده بین زائران حسینی توسط این اداره کل در این مدت خبر داد.

شناسه خبر 60320