شناسه خبر:60491
1401/7/2 09:54:14

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: تاکنون 108 دستگاه پنل خورشیدی در بخش‌های خانگی و اداری با ظرفیت تولید 775 کیلووات برق در استان نصب و راه‌اندازی شده است.

هیوا لهونیان روز پنجشنبه اظهار کرد: بیشترین نیروگاه خورشیدی نصب شده با 34 مورد مربوط به شهرستان سنندج بوده و دو درخواست جدید هم برای راه‌اندازی به این شرکت اعلام شده است.
وی با بیان اینکه طی قراردادی 20 ساله برق تولیدی پنل خورشیدی بخش خانگی و خصوصی خریداری می‌شود، اضافه کرد: برای خرید هر کیلووات برق تولیدی، 14 هزار و 600 ریال به مشترک پرداخت می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با اشاره به اینکه هر دو ماه یکبار هزینه برق تولید شده به مشترکان پرداخت می‌شود، افزود: برای نصب یک کیلووات پنل خورشیدی حدود 200 میلیون ریال سرمایه لازم است.
لهونیان ادامه داد: براساس بخشنامه ابلاغی دولت در سال 1394، ادارات و ارگان‌ها موظف هستند 20 درصد انرژی مورد نیاز خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر به‌ویژه سامانه‌های خورشیدی تأمین کنند.
وی گفت: شرکت توزیع با تبلیغات گسترده نسبت به تشویق مردم اقدام کرده و با عقد تفاهم‌نامه با سازمان فنی وحرفه‌ای، آموزش متقاضیان برای احداث، پشتیبانی و تعمیرات را بطور جدی در دستور کار قرار داده است.

شناسه خبر 60491