شناسه خبر:60630
1401/7/7 10:06:23

سپهرغرب، گروه انتظار: استاد اخلاق گفت: خورشید زمان، امام عصر(عج) نیازمند نیروی انسانی است، نیروی انسانی که متعهد و عامل به عمل دستورات دین و رسولش باشند. اگر تاکنون ساختمان و بنای حکومت عدل جهانی حضرت(عج) برپا نشده است، باید دنبال علت بود.

حجت الاسلام محمدمهدی ماندگاری، طی سخنانی در مورد سه عامل اصلی ظهور، اظهار کرد: اقامه حق و ابطال باطل را به ساختن یک ساختمان تشبیه می‌کنیم. امام زمان(عج) مثل اجداد طاهرینش و همه انبیاء و اولیاء بنایش بر این است که بنای ظلم و باطل را ویران کند و بنای حق و عدالت را بسازد، «وَلَقَدْ بَعَثْنَا فِی کُلِّ أُمَّةٍ رَسُولًا أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَاجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ فَمِنْهُمْ مَنْ هَدَى اللَّهُ...».
استاد اخلاق تصریح کرد: خداوند برای هر امتی حجتی قرار داده تا آن امت به وسیله آن حجت و با نقشه ای که خدا می‌دهد بنای ظلم را ویران و بنای حق و عدالت را برپا کند، یک ساختمان سازی سه سبب اساسی می‌خواهد: اولا نقشه لازم دارد، دوم معماری که نقشه را نظارت کند و سوم نیروی کار که کمک معمار کند تا بتوانند نقشه را برپا کنند. در طول تاریخ بشریت خداوند از این سه عنصر، دو مورد را آماده کرده است.
وی ادامه داد: انبیاء و اولیاء معمار نقشه حق و عدالت هستند، پیامبر(ص)معمار بود، امیرالمومنین(ع) معمار بود، همه این وجودهای نازنین معمار بودند، نقشه هم قرآن است: «إِنَّ الدِّینَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلَامُ...» و در جای دیگر می‌فرماید «وَهُوَ فِی الْآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِینَ»؛ هر کس غیر از این نقشه را در بنای زندگی فردی و اجتماعی خود و بنای زندگی حتی حکومتی خودش انتخاب کند، قطعا خسارت دیده دنیا و آخرت است.
ماندگاری تاکید کرد: مارکسیست‌ها مدت‌ها با نقشه غیر خدا حکومت کردند و در پایان به زباله دان تاریخ رفتند، لیبرالیست‌ها هم با نقشه غیرخدا مدیریت کردند؛ مَثَل لیبرالست‌ها مَثَل خنده داری است؛ مورچه ای را آب می‌بُرد و او فریاد می‌زد که دنیا را دارد آب می‌برد، وقتی لیبرالیسم هم به پایان عمرش رسید فکر می‌کردند که دنیا به پایان کار خودش رسیده است.
وی تصریح کرد: آنها نمی دانستند که ما اعتقاد داریم «وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ»، نمی دانستد که ما اعتقاد داریم «وَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ»، نمی دانستند اعتقاد داریم که دنیا دو بخش دارد. یک بخش تاریک و یک بخش نورانی که با ظهور امام زمان(عج) شروع می‌شود، «اللَّهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُوا یُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَالَّذِینَ کَفَرُوا أَوْلِیَاؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِجُونَهُمْ مِنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُمَاتِ أُولَئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ».
ماندگاری گفت: انقلاب اسلامی هم سپیده فجر است، هنوز خورشید طلوع نکرده است، ما در روشنایی سپیده فجر هستیم، لذا امام خمینی(ره) فرمودند: ما منتظر رویت خورشیدیم. به تعبیر استادم هر کس که منتظر رویت خورشید است باید با سپیده فجر بیدار شود و تکلیف اش را انجام دهد، کسانی که با طلوع آفتاب از خواب بیدار می‌شوند، نمازشان قضا می‌شود.
وی ادامه داد: ملت ایران بیدار شدند و دنیا را هم با این بیداری اسلامی بیدار کردند، نکند خورشید طلوع کند و مسلمانان خواب بمانند. می‌خواهم بگویم برای آنکه ساختمان ظلم ویران و بنای حق و عدالت به پا شود، سه عنصر لازم است، معمارش انبیا و امامان هستند، نقشه اش هم اسلام است، اما مشکل در طول تاریخ بر نیروی انسانی اش بوده است و گرنه وجود سلیمان نبی(ع) حکومت جهانی داشت، اما با از دنیا رفتن حکومت حضرت سلیمان(ع) بساط حکومت الهی تقریبا برچیده شد و تداوم پیدا نکرد با اینکه پیامبر بعدی هم بود و نقشه هم بود ولی نیروی انسانی نبود.
ماندگاری در پایان خاطرنشان کرد: در زمان وجود نازنین پیامبر خاتم(ص)، باز هم پیغمبر ما دعوت جهانی و بنای حکومت جهانی داشت برای امپراطوری روم و ایران نامه نگاری کردند و دعوت به اسلام کردند ولی آن قدر فشارها و مشکلات و جنگ‌ها زیاد بود که فقط توانستند حکومت مدینه را شکل دهند. در طول حیات پیامبر(ص) بود اما بعد از رحلت حضرت(ص) انحراف ایجاد شد و سفره حکومت الهی برچیده شد و حکومت ظلم به اسم اسلام عرضه شد.

شناسه خبر 60630