شناسه خبر:60826
1401/7/12 09:08:34

سپهرغرب، گروه خبر: فرمانده سپاه کردستان گفت: گروهک‌های ضدانقلاب و کسانی که اوایل انقلاب مردم کُرد را می‌سوزاندند و به طرز فجیعی به شهادت می‌رساندند، امروز داعیه‌دار پشتیبانی و دلسوز مردم شده‌اند در حالی که مردم کردستان این‌ها را فراموش نکرده‌اند.

سردار سیدصادق حسینی در همایش متنفذین، نخبگان و اقشار شهرستان سنندج در مجتمع فرهنگی هنری فجر با تبریک ماه ربیع، اظهار کرد: پیامبر برای گسترش دین اسلام خانه و کاشانه‌اش را از دست داد و حتی به غار ثور پناه برد، در جنگ احد عن‌قریب بود که جان شیرینش را از دست دهد، حمزه سیدالشهدا را از دست داد و سفیرش را به یمن فرستاد.
وی با یادآوری اینکه، در جنگ تبوک چه اتفاقاتی که افتاد و در غزوات پیامبر عزیزانش را از دست داد، پیامبر با به دست گرفتن شمشیر از دین اسلام و یارانش دفاع کرد، خطاب به مردم گفت: شماها برای جمهوری اسلامی هزینه دادید، با رژیم ستمشاهی جنگیدید و در دفاع مقدس هم از کشور دفاع کردید و این هزینه سنگینی بود که بابت پیروزی و تثبیت انقلاب تقدیم شد.
فرمانده سپاه کردستان یادآوری کرد: در طول این سال‌های بعد از انقلاب هم حوادث زیادی را پشت سر گذاشتیم که با سه عنصر خدامحوری و رهبری امامین انقلاب و حضور مردم تمام مشکلات حل شده است و همین پیروزی‌های ملت موجب شده که دشمنان همه علیه مردم و کشور بسیج می‌شوند.
حسینی اذعان کرد: دشمنان به‌دنبال به خطرانداختن امنیت کشور هستند و برای این موضوع از همه ابزارها و امکانات رسانه‌ای استفاده می‌کنند، کسانی که در سال‌های اولیه انقلاب بسیاری از مردمان کُرد و حتی ماموستاهای ما را به شهادت می‌رساندند و یا آن‌ها را به آتش می‌کشیدند، حالا داعیه‌دار پشتیبانی و دلسوزی همین مردم شده‌اند در حالی که جنایات آن‌ها هنوز در اذهان مردم وجود دارد.
وی تصریح کرد: خواص در این مدت باید حرف بزنند، روشنگری کنند و اهداف و رویکردهای خصمانه جنایتکاران را برای مردم و جوانان تبیین کنند که فریب نخورند.
فرمانده سپاه کردستان عنوان کرد: حجاب و پوشش اسلامی و قرآن مربوط به خداوند است و آن‌هایی که اسلام را مورد حمله قرار می‌دهند ما نباید در برابر آن‌ها کوتاه بیاییم و روشنگری در این زمینه وظیفه خواص و نخبگان است.
به گفته حسینی، مسئولان کشوری و استانی در جریان فوت مرحومه مهسا امینی کم نگذاشتند، رئیس جمهوری به وزیر کشور دستور پیگیری داد و شخصاً 18 دقیقه تلفنی با پدر آن دختر مرحومه صحبت کرد و مسئولان استانی نیز هم در ختم آن مرحومه شرکت کردند و هم با حضور در خانه از آن‌ها دلجویی و قول پیگیری پرونده دادند.
وی ادامه داد: اگرچه نیروهای مسلح و انتظامی ما از قدرت و توان بالایی برخوردارند اما با معترضان و کسانی که در خیابان‌ها خرابکاری می‌کنند مدارا می‌کنند و نمی‌خواهند مشکلاتی برای آن‌ها پیش بیاید.
فرمانده سپاه کردستان اذعان کرد: در هیچ جای جهان اجازه اهانت به پرچم که هویت کشور است، نمی‌دهند که ما به راحتی از کسانی که پرچم را به آتش می‌کشند، بگذریم.
حسینی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، نوجوان 12 ساله ما تشخیص داد مدرسه را رها کرد و با به دست گرفتن اسلحه با دشمن متجاوز جنگید در حالی که امروز اسلحه، موشک، هواپیما، بمب و تجهیزات دفاعی ما زبان گویای ملت که از توان بالایی برخوردار است و اگر کسی بخواهد به این ملت و کشور تعرض کند، تنبیه خواهد شد و این در عمر انقلاب به اثبات رسیده است.
وی در پایان سخنانش از خانواده‌ها خواست با بصیرت و روشنگیر اجازه ندهند جوانان آن‌ها در دام توطئه‌های ضدانقلاب بیفتد.

شناسه خبر 60826