شناسه خبر:62918
1401/9/3 08:45:37
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان:

فعالیت‌های خوب شهرداری همدان باید به اطلاع جامعه برسد

سپهرغرب، گروه خبر: نماینده ولی فقیه در استان همدان ضمن تبریک هفته بسیج و تقدیر از خدمات و کارهای خوب شهرداری همدان در راستای حل مشکلات مردم گفت: جامعه به خبرهای خوب نیاز دارد و لازم است فعالیت‌ها و موفقیت‌ها توسط روابط عمومی به اطلاع جامعه برسند.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی در جلسه‌ای که روز گذشته شهردار همدان گزارشی از عملکرد یکساله مدیریت شهری ارائه داد تصریح کرد: اجرای سیستم یکپارچه شهرسازی و کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی به عنوان یک کار ماندگار و بسیار مهم بر کاهش فساد تاثیرگذار خواهد بود.
وی با تاکید بر سرعت عمل در اجرای پروژه‌ها اظهار داشت: سرعت عمل در فعالیت‌های مدیریت شهری تاثیرگذاری بیشتری بر جامعه خواهد داشت که موجب بهره مندی و لذت شهروندان خواهد شد.
امام جمعه همدان با بیان اینکه توجه به کیفیت در اجرای پروژه‌ها تصریح کرد: متاسفانه اجرای برخی از پروژه‌ها سال‌ها طول می‌کشد به همین دلیل اجرای دو پروژه مهم و با کیفیت بهتر از ده پروژه است
حجت الاسلام و المسلمین ضمن اشاره به حل موضوع املاک 48 هکتاری توسط مسئولان عنوان کرد: متاسفانه علیرغم گذشت بیست سال این مشکل حل نشده و شهروندان قادر به ساخت و تعیین تکلیف این املاک نشده اند که باید این مشکل حل تا خدایی نکرده به مردم ظلم نشود.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به مطالبات بانوان در حوزه نیازهای شهری عنوان کرد: توجه به خواسته‌های بانوان برای برخورداری از امکانات لازم نظیر فضای ویژه تفریحی، پارک و ورزش در اولویت قرار گیرد.
حسینی: کاهش80 درصدی مراجعات ارباب رجوع به شهرداری با الکترونیکی شدن استعلامات دفاتر اسناد رسمی و دفاتر پیشخوان دولت
در ادامه شهردار همدان با اشاره به تلاش‌های مدیریت شهری در یکسال گذشته عنوان داشت: قرارداد سیستم یکپارچه شهرسازی در اسفندماه سال گذشته امضا و در سال 1401 بومی سازی و اجرایی شد.
وی با اشاره به مزایای سامانه یکپارچه شهرسازی عنوان کرد: شفافیت، حذف سلایق، عدالت در انجام امور و کاهش مراجعات از دستاوردهای این سیستم است.
وی در ادامه اجرای این پروژه را حاصل کار شبانه روزی چهل کارشناس و پنج کارگروه تخصصی دانست و افزود: کلیه اطلاعات و مستندات مورد نیاز سامانه بارگذاری شده است که موجب تحول در کاهش مراجعات حضوری و ارایه خدمات مطلوب خواهد شد.
حسینی با اشاره به الکترونیکی شدن استعلام دفاتر پیشخوان و اسنادرسمی افزود: با الکترونیکی شدن استعلامات دفاتر اسناد رسمی و دفاتر پیشخوان دولت 80 درصد مراجعات ارباب رجوع به شهرداری کاهش یافته است.
وی در ادامه بارگذاری ضوابط ساخت و سازها و اصالت سنجی اسناد را از مهم ترین دستاوردهای این پروژه دانست. در پایان شهردار همدان با اشاره به تغییر رویکرد سازمان فرهنگی گفت: تولید محتوا، مشارکت در بحث مراسم‌های مهم کشور و ورود به موضوع حوزه گردشگری در دستور کار این سازمان است.
حسینی با اشاره به رشد 30 درصدی بودجه و 32 درصدی بودجه عمرانی نسبت به سال گذشته افزود: 470 میلیارد ریال برای پل غدیر و سردار همدانی پرداخت شده که با تلاش مدیریت شهری 24 معبر گشایی، رشد 2/5 درصدی فضای سبز و 250 درصدی اجرای آسفالت تحقق یافته است. این مقام ارشد مدیریت شهری با اشاره به پیشرفت فیزیکی صد در صدی 46 پروژه و پنجاه درصدی 34 پروژه عنوان داشت: در دوره جدید مدیریت شهری 16 پارک احداث و تکمیل و 87860 متر مربع پیاده‌روسازی صورت گرفته است.
شهردار همدان تصریح کرد: علیرغم کاهش شش درصدی صدور پروانه ساختمانی نسبت به سال گذشته مدیریت شهری تمام تلاش خود را برای پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌ها به کار گرفته است.

شناسه خبر 62918