شناسه خبر:63181
1401/9/9 09:13:35

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد از رشد 24 برابری تسهیلات اختصاص داده‌شده به بیماران خاص و صعب‌العلاج این شهرستان نسبت به سال 99 خبر داد.

الهه عزتی اظهار کرد: فرآیند اعطای معرفی‌نامه‌های دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه بیماران خاص، زوجین نابارور و بیماران سرطانی شهرستان اسدآباد از روز گذشته آغاز شده است.
وی با اشاره به اختصاص 23 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار برای اعطای تسهیلات به بیماران خاص و صعب‌العلاج و زوجین نابارور شهرستان، افزود: با توجه به ابلاغ سهمیه 24 میلیارد و 400 میلیون تومانی برای دانشکده علوم پزشکی اسدآباد برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به بیماران خاص و صعب‌العلاج و زوجین نابارور تحت درمان و بیماران مبتلا به سرطان تحت درمان، با پیگیری‌های انجام‌شده توسط معاونت درمان و مسئولان دانشکده و با هماهنگی دانشکده با وزارت متبوع و مدیریت شعب بانک ملت به‌عنوان بانک عامل، درحال حاضر صددرصد مبلغ فوق جذب شده است.
عزتی با اشاره به اینکه مقرر شده این میزان تسهیلات تخصیص داده‌شده به شهرستان در قالب تسهیلات 50 میلیون تومانی قرض‌الحسنه به این بیماران پرداخت شود، تصریح کرد: مدت بازپرداخت تسهیلات فوق، پنج‌ساله بوده و با دریافت معرفی‌نامه از معاونت درمان مراحل پرداخت آن توسط بانک ملت آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه تسهیلات اختصاص‌یافته به بیماران خاص و صعب‌العلاج شهرستان در سال جاری به نسبت سال 99 با تلاش مسئولان دانشکده از رشد 24 برابری برخوردار است، ادامه داد: فرآیند اعطای تسهیلات به بیماران خاص از سال 99 آغاز شده که این سهمیه شهرستان در سال 99 در این رابطه اعتباری افزون‌بر 433 میلیون تومان، در سال 1400 یک میلیارد و 100 میلیون تومان و در سال 1401 با رشد 24 برابری 23 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است.
عزتی یادآور شد: به‌منظور حمایت مالی از بیماران خاص و صعب‌العلاج شهرستان اسدآباد به همشهریان مبتلا به هموفیلی، تالاسمی ماژور، اوتیسم، بال پروانه‌ای، CF، ام‌اس، SMA، دیالیز، پیوندی و انواع سرطان‌های درحال درمان و همچنین زوجین نابارور درحال درمان نامه از دانشکده علوم پزشکی به بانک عامل داده می‌شود تا به آن‌ها تسهیلات قرض‌الحسنه 50 میلیون تومانی اعطا شود.

شناسه خبر 63181